DOLAR 32,1986 0.13%
EURO 34,9956 0.04%
ALTIN 2.501,94-0,03
BIST 10.904,920,09%
BITCOIN 2243019-1,92%
Edirne
21°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TİP İsrail’in saldırılarını protesto etti

TİP İsrail’in saldırılarını protesto etti

ABONE OL
20 Ekim 2023 10:42
TİP İsrail’in saldırılarını protesto etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Edirne İl Örgütü, Saraçlar Caddesi’nde gerçekleştirdiği açıklamada İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti. “İşgalciler Her zaman Kaybeder, Filistin’in Yanındayız” pankartı ile TİP tarafından yapılan açıklamada “Bugün yapılacak şey kınama mesajları yayımlamak değil. Bugün yapılması gereken somut adımlar atmak, yaptırım uygulamaktır.  Biz halkların kardeşliğinden, barıştan yanayız. Biz Filistin’in direnişinden yanayız” şeklinde ifade edildi

“FİLİSTİNLİLERİ YURTSUZ BIRAKAN İSRAİL’İ LANETLİYORUZ”

Örgütü adına basın açıklaması parti üyesi Deniz Özaslan, “Arkasına emperyalist güçleri alan İsrail, modern tarihin en kanlı katliamlarına devam ediyor. Gazze’de dün El Ehli hastanesini hedef alan, 500’den fazla kişinin hayatını kaybettiği saldırı bir insanlık suçudur. Katliamda hastaneye sığınmak zorunda kalan siviller, hastalar ve çocuklar hayatını kaybetti. Hastane vuran, etnik temizliğe girişen, uluslararası hukuku yok sayarak Filistin kentlerini işgal eden, Gazze’yi bir açık hava hapishanesine çeviren, Filistinlileri yurtsuz, susuz ve ilaçsız bırakan İsrail’i lanetliyoruz. İsrail savaş aygıtı, bu katliamlarında yalnız değil. Emperyalist ABD, Batı’nın kapitalist merkezleri, medyası bir oldular. Bu insanlık suçunun kanı hepsinin ellerinde. Çünkü İsrail onlar için büyük bir askeri üs. Çünkü emperyalist Ortadoğu politikalarının merkezinde işgalci İsrail’i korumak var. Hem de halkları yok etmek pahasına. Yalnız ABD değil, İngiltere’de, Fransa’da, Almanya’da Filistin bayrağı taşımayı dahi suç hale getirmeye çalışan bu işbirliğine lanet olsun” dedi.

“BUGÜN DE BU İKİ YÜZLÜLÜĞÜ KABUL ETMİYORUZ”

Özaslan “Bugün yapılacak şey kınama mesajları yayımlamak değil. İsrail’le ticaret alanında, güvenlik alanında işbirliğine devam edip, İsrail Büyükelçisine nota dahi vermeyip kınama mesajları yayımlamak ikiyüzlülüktür. AKP’yi uyarıyoruz. Irak’ın işgalinde ABD’nin ortağı olmaya çalıştınız. Bu halk size izin vermedi. ABD’yle birlikte Suriye’yi yakıp yıkmaya kalktınız. Kabul etmedik. Bugün de bu ikiyüzlülüğü kabul etmiyoruz. Bugün yapılması gereken somut adımlar atmak, yaptırım uygulamaktır. Bölgemizi kan gölüne çeviren ABD’nin İncirlik’te, Kürecik’te üslenmesini kabul etmiyoruz. Bu üsler derhal kapatılsın. İsrail’le ilişkiler kesilsin. Her tür anlaşmaya son verilsin. Filistinliler, Araplar, Yahudiler, Kürtler, Türkler, Ermeniler olarak biz bölge halkları kendi sorunlarımızı kendimiz çözeriz. Hiçbir halkın bir diğerine düşmanlığı yok. Olamaz! Dünyanın dört bir yanında bütün halklar, devrimci, ilerici güçler işgal politikalarına karşı duruyor. Halklara düşmanlık edenler emperyalistlerdir. Onların işbirlikçileridir. Halkları birbirine düşürmeye çalışanlara, düşmanlık tohumları atanlara, silah tüccarlarına lanet olsun. Ortadoğu’da yayılmacı emelleri olanlara lanet olsun. Biz dil farkı, din farkı bilmeyiz. Biz halkların kardeşliğinden, barıştan yanayız. Biz Filistin’in direnişinden yanayız. Kahrolsun emperyalistler, eli kanlı katiller ve onların işbirlikçileri! Yaşasın halkların kardeşliği! Yaşasın Özgür Filistin!” diye noktaladı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.