DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21089140,60%
Edirne
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TKKB Edirne’de toplanıyor

TKKB Edirne’de toplanıyor

ABONE OL
28 Ekim 2021 12:08
TKKB Edirne’de toplanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, Trakya Kent Konseyleri Birliği’nin (TKKB) yılda en az iki kez yaptığı Olağan Genel Kurulunu Edirne’de yapacağını söyledi.

Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, TKKB’nin 2019 yılının ikinci toplantısını 3 Kasım 2019 Pazar günü Edirne Makine Mühendisleri Odası Salonunda yapılacağını belirterek, toplantıya Trakya’da örgütlü 19 Kent Konseyi davet edildiğini söyledi.

Gökerküçük, “Bölgemizde gündeme dair konuların tartışıldığı bu toplantılar çözüm önerilerini de yetkililere sunmayı amaçlamaktadır. Ayrıca yerel seçimlerle bağlantılı olarak da seçimli olmaktadır. Son yerel seçimler sürecinde gündeme oturan konulardan olan örgütlenme, güvenli gıda ve ekolojik kirlilik ve bunlara dair yol arayışlarının tartışılacağı toplantı iki oturumda yapılacak. Ana konumuz; Trakya’da Ekolojik Kirlenme ve bunun Gıda Güvenliğine Etkileri ile Çözüm Önerileri olarak belirlendi” dedi.

Sabah oturumunda Trakya’da Ekolojik Kirlilik konusunun T.Ü. Halksağlığı ABD Başkanı Prof. Dr. Faruk Yorulmaz tarafından anlatılacağını belirten Gökerküçük, şunları söyledi;

“Devamında bu kirliliğin gıdalarımıza etkisi ise Yüksek Ziraat Mühendisi Dr. Erol Özkan tarafından katılanlara anlatılacak.Öğle sonrası oturumda çözüm önerileri tartışılacak. Öncelikle kentlilerin örgütlenmesi ile mücadele edilebileceği örneğini Eskişehir ili Odunpazarı İlçesi Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru sunacak. Tüketicilerin ve üreticilerin örgütlenebilme modellerini de Genç İşi Kooperatif yetkilisi Levent Kahraman anlatacak.Oturumlar sonrasında hazırlanacak Sonuç Bildirisi katılımcılarla tartışılarak oturumda sunulacak.

Yerel seçimler sonrasında yenilenen Kent Konseyleri başkanlıkları ve yürütme kurulu üyelikleri sonrasında TKKB seçimleri de yapılması zorunluluğu doğdu. Bu nedenle oturumlar sonrasında, mevzuatımız gereği her kent konseyinden iki üyenin oy kullanacağı seçimler yapılacak. Seçimlerde TKKB Başkanı ve Yürütme Kurulu üyeleri seçilecek.

3 Kasım Pazar günü sabah 09.00 da başlayacak toplantı öğleden sonra saat 17.00 ye kadar sürecek. Toplantımız tüm kentlilerimize açıktır. Bu nedenle duyarlı tüm kentlilerimizi hepimize yararlı olacak bu toplantıya bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.