DOLAR 32,2376 0.18%
EURO 34,9791 0.38%
ALTIN 2.425,380,66
BIST 10.712,67-0,74%
BITCOIN 2171334-3,46%
Edirne
25°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Toplanma alanları haritası hazırlandı

Toplanma alanları haritası hazırlandı

ABONE OL
28 Ocak 2021 11:40
Toplanma alanları haritası hazırlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi, Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile ortaklaşa bir çalışma gerçekleştirerek Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirleyerek, bu alanları halkın görebilmesi için harita hazırladı. Toplanma alanlarının bulunduğu mahalle bazındaki haritalar 24 mahalle muhtarlığına teslim edildi. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, “Herhangi bir afet durumunda toplanma alanlarının yerlerini vatandaşlarımızın da bilmesi için bunlardan çeşitli büyük alışveriş merkezlerine, hatta otellere de vereceğiz” dedi.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi ile Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün ortak bir çalışmaya imza attığını söyledi. Kentteki Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını belirlediklerini belirten Tanrıkulu, “Edirne Belediyesi olarak olağan dışı durumlarda, deprem gibi afet durumlarında neler yapacağımızı, nasıl bir çalışma içerisinde olacağımızı uzun yıllardır tecrübe ettik ve ediyoruz. Bu son dönemdeki depremlerle ile ilgili de AFAD Müdürlüğü ile beraber, Edirne’deki toplanma alanlarını belirledik. Buralara Belediye olarak tabelalar yaparak astık. Edirne’mizde şu an 19 tane toplanma alanı var. Bu alanları mahalle bazında gösteren haritaları tüm mahalle muhtarlarımıza verdik. O mahalledeki acil deprem alanlarını gösteren haritaları Edirne Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’müz yaptı. Bu haritaları halkımızın görebileceği noktalara da koyacağız. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatlarıyla her zaman biz istiyoruz ki halkımız acil toplanma alanlarını bilsinler. Afet durumunda da bu alanlarda toplansınlar. Türkiye bir deprem bölgesi. Deprem öldürmez, bina öldürür. Biz önlemlerimizi alırsak, böyle bir doğal afette halkımız da zarar görmez. Önemli olan halkımızın bilinçlenmesi ve depremle yaşamayı öğrenmemizdir” diye konuştu.

Edirne Muhtarlar Derneği Başkanı ve Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı da söz konusu çalışmayı hazırlayan Edirne Belediyesi ile Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, “Edirne’nin en büyük mahallesi Şükrüpaşa Mahallesi. Yeni yapılaşmanın çok olduğu bir mahalle. 1999 depreminden sonra devletimizin, belediyelerimizin aldığı kararlar gereği deprem yönetmeliğine göre yapılan binalarımız çoğunlukta. Şükrüpaşa Mahalle’mizde suni gölet alanımız var. 50 bin metrekare, Kaptan Halı Sahamız var, o da 6 bin metrekare, üçüncü alanımızda Şehitler Parkı, o da 6 bin 952 bin metrekare. Bunun için emeği geçen AFAD Müdürü’müz, Belediye Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.