DOLAR 32,2127 0.09%
EURO 34,8225 -0.11%
ALTIN 2.412,370,12
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2186701-2,15%
Edirne
19°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TRAKDOSK, Almanya’da proje etkinliğine katıldı

TRAKDOSK, Almanya’da proje etkinliğine katıldı

ABONE OL
22 Kasım 2022 12:58
TRAKDOSK, Almanya’da proje etkinliğine katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TRAKDOSK’un ortak olduğu Erasmus + Spor SociPORT Projesi  Etkinlikleri Münih Almanya’da devam etti .

Avrupa Birliği Erasmus+ Spor programı kapsamında desteklenen, TRAKDOSK’un partneri olduğu, özel gereksinimli çocuk ve gençlerin spora katılımını ve fırsat eşitliğini arttırmak, özgüvenlerini güçlendirmek amacıyla 34 aydır yürütülen  ‘Empowering Youth with Intellectual Disabilities through Sport (SociPORT)’ projesinin etkinliklerine  Almanya’nın Münih şehri merkezinde Dünyaca ünlü”Mükemmeliyet Üniversitesi” ödülüne sahip  Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi ev sahipliğinde yapıldı.

Münih Ludwig-Maximilians Üniversitesi‘nde (LMU) Psikoloji&Pedagoji Fakültesi binasında gerçekleşen toplantılarda açılış konuşmasını  LMU   International Office koordinatörü        Prof. Dr. Reinhard Markowetz gerçekleştirdi. Yaklaşık 3 yıldır devam eden projede 7 ülkeden 9 ortak yapılan çalışmaları içeren sunumlar yaptı. Toplantı harici zamanlarda da Münih Ludwig-Maximilians Üniversitesi‘nde (LMU) nin tarihi binaları Nazi döneminde direniş gösteren ve üniversite ile özdeşleşen ‘Beyaz Gül ‘ hareketinin öğrencileri ile ilgili bölümler ve anıları içeren bir inceleme gezisi yapıldı.Üniversitenin tarihi, binalarının halen işlevsel ve müze gibi kullanılması katılımcıların çok ilgisini çekti.  TRAKDOSK ekibi ayrıca  şehirdeki olimpiyat parkını ve Bayern Munchen tesilerini, tırmanma duvalarını da içeren spor tesisi ziyaretleri ile bilgi topladı.

İki  gün boyunca devam eden  proje etkinliklerde; LMU proje revizyonu projenin amaçları; faaliyetler ve  çıktılar, Proje revizyonu amaçları; faaliyetler ve final raporu,finansal raporlar üzerine çalışmalar yapıldı.

Proje toplantılarında TRAKDOSK YK Başkanı Sebahattin Akdağ, Projeler koordinatörü Bülent Bacıoğlu, ve eğitmen Dr. Erdem Demiröz etkinliklere katıldı.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.