TRAKDOSK Gençleri Madrid’de

06.07.2022 11:12

Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (TRAKDOSK) İspanya Ulusal Ajansı tarafından 2020 döneminde kabul edilen Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Gençlik Değişimi Projesi: “Awareness and Awareness on Climate Change and Consequences" için İspanya’nın başkenti Madrid’de idi.

TRAKDOSK Gençleri Madrid’de

Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği (TRAKDOSK) İspanya Ulusal Ajansı tarafından 2020 döneminde kabul edilen Avrupa Birliği Erasmus+ Programı Gençlik Değişimi Projesi: “Awareness and Awareness on Climate Change and Consequences” için İspanya’nın başkenti Madrid’de idi.

2020- l-ES02-KAl0 5-014682  referans numaralı projeye ev sahipliğini, İspanya, Madrid’de yer alan ve TRAKDOSK ile işbirliği sürdürülebilir olan “International Youth  ADEFIS”  yaptı ve  toplamda  7 ülkeden 35 genç ve gençlik lideri projede yer aldı.

Türkiye ve Trakya Doğa Sporları İhtisas Kulübü adına gençler Cenk Batur Mis, Esra Arslan, Aşkın Şimal Yegül, Hazal Özmen ve gençlik lideri  Bülent Bacıoğlu projeye katılım sağladı. Proje süresince çeşitli informal teknikler ve tartışma yöntemleri ile etkileşimli 5 gün boyunca eğitim faaliyetleri ve aktiviteler gerçekleştirildi. Kültür gecesi etkinliğinde; TRAKDOSK ve Edirne’yi, Türkiye’yi tanıtıcı ürünler ve dokümanlar paylaşıldı.

Proje etkinlikleri süresince katı atık dönüşüm tesisi inceleme ziyareti de yapıldı.

Madrid’in tarihi ve doğal güzellikteki yerlerinin de gezildiği proje boyunca iklim değişikliği ve çevre üzerine yeni proje taslakları oluşturuldu youthpass sertifikaları dağıtılarak kurs tamamlandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler