TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ ÜSKÜP BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE

30.03.2021 13:47

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve beraberindeki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, Makedonya Teknopark konusu başta olmak üzere iki ülke arasındaki iş birlikleri ve detayları masaya yatırıldı.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HEYETİ ÜSKÜP BÜYÜKELÇİLİĞİ’NDE
Kuzey Makedonya Ekonomi Bakanı ile Kuzey Makedonya Eğitim ve Bilim Bakanı başta olmak üzere ülkede bir dizi temasta bulunan Trakya Üniversitesi heyeti, söz konusu görüşmeleri değerlendirmek amacıyla Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök’ü ziyaret etti. Teknopark projesi ve yükseköğrenim düzeyindeki iş birliklerinin diplomatik açıdan değerlendirildiği toplantıya Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark A.Ş. Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ile Basın Danışmanı ve Özel Kalem Öğr. Gör. Kıvanç Ada katıldı.

Üsküp Büyükelçiliği’nin, Trakya Üniversitesi’nin hayata geçireceği projelerde önemli bir yer tuttuğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Değerli Büyükelçimiz Hasan Mehmet Sekizkök ve diplomatlarımız, tüm projelerimize büyük bir özveri ile destek veriyor, katkı sağlıyor. Bugünkü ziyaretimizde kendilerine hem Türkiye’den selamlar getirdik hem de Kuzey Makedonya’da gerçekleştirdiğimiz temaslar hakkında bilgilendirerek değerli görüşlerini aldık. Teknopark başta olmak üzere tüm girişimlerimiz konusunda Sayın Büyükelçimizin desteklerini almaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Trakya Üniversitesi’nin Balkanlar ve Makedonya’daki çalışmalarını yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini ifade eden Üsküp Büyükelçisi Hasan Mehmet Sekizkök, başta Teknopark modeli olmak üzere Trakya Üniversitesi’nin projelerinin kendilerinde büyük bir heyecan oluşturduğunu vurguladı.

Ziyaret, hediye takdiminin ardından sona erdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler