DOLAR 32,5136 0.71%
EURO 34,9014 -0.05%
ALTIN 2.413,320,95
BIST 10.391,892,23%
BITCOIN 2177491-0,33%
Edirne
27°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İsrail’in Refah’taki saldırısı Trakya Üniversitesi’nde protesto edildi

İsrail’in Refah’taki saldırısı Trakya Üniversitesi’nde protesto edildi

İsrail’in Refah’ta Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırı Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen yürüyüşle protesto edildi.

ABONE OL
28 Mayıs 2024 15:15
İsrail’in Refah’taki saldırısı Trakya Üniversitesi’nde protesto edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail’in Refah’ta Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırı Trakya Üniversitesi’nde düzenlenen yürüyüş ve ardından gerçekleştirilen basın açıklamasıyla kınandı. Trakya Üniversitesi Bolca Ana Yemekhanesi önünde başlayan yürüyüşe Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ak Parti Edirne İl Başkan Yardımcısı Rasim Özgün, AGD başkanı Abdülhamid İriş, Anadolu Gençlik Topluluğu Başkanı Ömer Seyfettin Tunç, HAK-İş Edirne İl Başkanı ve Öz Sağlık-İş Sendikası Edirne Şube Başkanı Emre Promet, Peygamber Sevdalıları Vakfı Trakya Bölge Koordinatörü Ömer Bozkurt ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

“ARTIK DÜNYANIN DÖRT BİR YANI FİLİSTİNDİR”

Peygamber Sevdalıları Vakfı Trakya Bölge Koordinatörü Ömer Bozkurt, “Kıymetli üniversiteli kardeşim, bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soykırımı kınamak için toplanmadık, 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece “2371 BLOK” adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben bunun ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistin’dir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa’nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim. Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyoniste ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz içerisinde bulunan, kantinlerimizi zulme ortak hale getiren markaları tıpkı, Allah resulünün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim. Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç’in Filistin’i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin’i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs’ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir. Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs gücü gelen kardeşim, asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah’a emanet ediyor, buradan Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz. Zafer yakındır ve zafer inananlarındır” diye noktaladı.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.