TÜ yeni gönüllülerini uğurladı

22.02.2023 11:08

Doktor, hemşire, sağlık ve destek personeli ile aşçı ve güvenlik görevlisinden oluşan Trakya Üniversitesi (TÜ) ekibi, çok sayıda ihtiyaç ve yardım malzemesi ile yola çıktı.

TÜ yeni gönüllülerini uğurladı

Trakya Üniversitesi, Elbistan’da kurduğu Destek Merkezi’ne personel desteği ve ihtiyaç malzemesi göndermeye devam ediyor. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde Trakya Üniversitesi tarafından oluşturulan ve yönetilen Afet Destek Merkezi’nde depremden etkilenen vatandaşların tedavileri için kurulan sağlık tesisinde görev yapacak doktor, hemşire ve sağlık personelinin yanı sıra aşçı, güvenlik, teknik ve destek personelinin de olduğu 25 kişilik ekip Elbistan’a uğurlandı.

Trakya Üniversitesi Elbistan Destek Merkezi bünyesinde Üniversitenin kendi imkânları ve yardımseverlerin destekleri ile oluşturulan “Çocuk Eğitim ve Oyun Alanı” için de çok sayıda oyuncak, kitap, kırtasiye malzemesi ile yardım kolisi personel ile birlikte deprem bölgesine gönderildi.

Destek Merkezi’nde görev yapacak ekibi uğurlayan Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesinin Elbistan’da işleyen bir sistem kurduğunu ve bu sistemin sürdürülebilir olması için desteklerini sürdürdüklerini ifade ederek merkezde görev yapacak gönüllü üniversite personeline fedakârlıkları dolayısıyla teşekkür etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler