Türk Polis Teşkilatı 176 yaşında

10.04.2021 13:00

Edirne’de Türk Polis Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası dolayısıyla tören düzenledi. Törene, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’un 5 yaşındaki kızı Hilal Ayşenur Kurt da katılarak polis şapkasıyla selam durdu.

Türk Polis Teşkilatı 176 yaşında

Edirne’de Türk Polis Teşkilatı’nın 176. kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, anıta çelenk sundu. Burada bir konuşma yapan Kurt;“Elbette ki daha coşkulu bir 10 Nisan kutlamak isterdik. Ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi sebebiyle içimiz biraz daha buruk. Bu sebeple biraz daha sade şekilde 10 Nisan’ı gerçekleştiriyoruz. Bu vatan için bu millet için kanlarını ve canlarını feda etmiş şehitlerimizi unutmadık, gazilerimizi unutmayacağız. Buradaki törenin ardından şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edeceğiz, orada bir dua okuyup 10 Nisan etkinliklerimizi bu sene bu şekilde tamamlamış olacağız.” dedi.

Törene, Kurt’un 5 yaşındaki kızı Hilal Ayşenur Kurt da katıldı. Polis şapkası takan Hilal, fotoğraf çektirildiği sırada selam durdu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler