“Türkiye her zaman Bosna Hersek’in dostu oldu”

12.08.2021 12:44

Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Bosna Hersek'in orta kesiminde yer alan Zenitsa kentinde temaslarda bulundu.

“Türkiye her zaman Bosna Hersek’in dostu oldu”

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Bosna Hersek’in orta kesiminde yer alan Zenitsa kentinde temaslarda bulundu. Ziyareti çerçevesinde Zenitsa Belediye Başkanı Fuad Kasumoviç ile bir araya gelen Girgin, yerel yetkililerle kültür, tarım ve Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki dostluğu pekiştirecek projeler hakkında konuştu.

Balkan News’te yer alan habere göre; Bosna Hersek ile Türkiye arasındaki iş birliği uzun bir geçmişe dayandığını vurgulayan Büyükelçi Girgin, Zenitsa ile iş birliğinin geleceği ile ilgili büyük bir potansiyel gördüğünü ve bu iş birliğinde önceliğin tarıma tanınacağını söyledi.

Zenitsa Belediye Başkanı Kasumoviç ise Türkiye’nin her zaman Bosna Hersek’in dostu olduğunu vurgulayarak en zor zamanlarında Bosna Hersek’in yanında olduğu için Türkiye’ye teşekkür etti.

Kasumoviç, Türkiye’nin orman yangınları sebebiyle yardıma ihtiyaç duyulması halinde Zenitsa Belediye Başkanı olarak elinden gelen yardımı sunacağını belirtti ve önceden Türkiye’ye bu konu ile ilgili resmi mektup gönderdiğini ekledi.

Balkan News

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler