DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 21679790,41%
Edirne
17°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TURYİD, Edirne’yi keşfe geliyor

TURYİD, Edirne’yi keşfe geliyor

ABONE OL
26 Ekim 2021 22:43
TURYİD, Edirne’yi keşfe geliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turizm Restaurant Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD), 8 bin 300 yıllık bir tarihe sahip olan Edirne’nin tarihini, kültürünü ve gastronomisini keşfetmek üzere Edirne’ye geliyor. Birbirinden değerli isimlerden oluşan TURYİD üyelerini 9-10 Ocak 2020 tarihinde Edirne’de ağırlayacaklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “15 yıllık bir geçmişe sahip; yeme, içme ve eğlence endüstrilerinde yenilikçi çözümler üreterek öncülük eden TURYİD Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Edirne’yi, kentin turizm değerlerini, kültürünü, doğasını, sosyal yaşamını ve gastronomisini tanıtmak amacıyla Edirne’yi Keşfe çıkacağız” dedi.

10 yılda 10 milyon turist hedefiyle yola çıkan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; “Edirne’yi Keşfet” projesi kapsamında bu kez de Turizm Restaurant Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği (TURYİD) Yönetim Kurulu Üyelerini ağırlayacak.

15 yıllık bir geçmişe sahip; yeme, içme ve eğlence endüstrilerinde yenilikçi çözümler üreterek öncülük eden TURYİD Yönetim Kurulu Üyeleri, 2 gün boyunca Edirne’yi keşfedecek; kentin tarihini, kültürünü, müziğini ve lezzetlerini yakından tanıyacak.

TURYİD Yönetim Kurulu Üyelerine Edirne’nin turizm değerlerini, kültürünü, doğasını, sosyal yaşamını ve gastronomisi tanıtacaklarını belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “TURYİD Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Demirer, Başkan Yardımcıları Barış Tansever, Gamze Cizreli, Ayhan Çarıkçılar, Metin Şen ile yönetim kurulu üyeleri; Ebru Koralı, Cem Mirap, Ali Rıza Yılmaz, Yücel Özlap, Yaprak Baltacı, Richard Peter Appelbaum, Serkan Top, Doğa Erzi, Lütfü Sapmaz, Tayyar Zaimoğlu, Ahmet Özbek, Onur Tahincioğlu, İbrahim Demir, Umut Özkanca, Dilek Terzioğlu, Görkem Girav, Faruk Ügümü, Esra Batkın’ı kentimizde ağırlayacağız. Bugün ulusal ve uluslararası düzeyde tanınmış marka işletmeler olan mekanların yatırımcı ve işletmecisi olan TURYİD üyeleri, 187 üzerinde marka, yurtiçinde bini aşkın, yurtdışında 250’yi aşkın işletmeye sahip, yaklaşık 30 bin kişiye de istihdam sağlamaktadır. Üyeleri, yıllık 3 milyar doları aşkın cirosu ile Türkiye’deki Yiyecek ve İçecek sektörünün %18’ini temsil ediyor” diye konuştu.

TURYİD üyelerine, Edirne’yi, Edirne’de var olan turizm potansiyelini anlatarak; yatırım yapmaları için de çağrıda bulunacaklarını belirten Gürkan, “Edirne turizm, tarım ve eğitim kentidir. Biz Edirne’nin geleceğini bu 3 ayak üzerine kuruyoruz. Kentte turizm sayısını arttırmak istiyorsanız, yeni destinasyon alanları yaratmanız gerekiyor. Bunlardan birisi de güçlü bir gastronomi yapısıyla gastronomi alanlarıdır. Bilindiği gibi artık ülkeler değil, şehirler yarışıyor. Bu yarışta var olabilmek için kentimizin gastronomisini daha iyi anlamak, pazarlayabilmek gerekmektedir. Gastronomi ile birlikte gelen turist sayısının artmasını, daha fazla harcayan gastronomi ziyaretçilerinin Edirne’ye çekilmesini ve var olan ziyaretçilerimizin de daha fazla harcama yapmasını hedefliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.