DOLAR 32,8035 -0.01%
EURO 35,3197 0.05%
ALTIN 2.448,340,15
BIST 10.471,320,76%
BITCOIN 21892050,03%
Edirne
33°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ulaşım zammı şoför esnafını mutlu etti

Ulaşım zammı şoför esnafını mutlu etti

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne Belediye Meclisi'nde alınan ulaşımda ki kararın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

ABONE OL
5 Haziran 2024 15:38
Ulaşım zammı şoför esnafını mutlu etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Ali Şahin, Edirne Belediye Meclisi’nde alınan ulaşımda ki kararın kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Mazot, benzin, araç parçaları, vergi, şoför maaşları sigorta gibi giderlerin her ay artış yaşadığını söyleyerek ulaşımda tarife güncellemesi için Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın’a ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Sosyal medyada kendilerine itibarsızlaştırdığı sözler kullanılmaması çağrısında bulunan Başkan Şahin “Sonuçta bizler de bir doktor gibi, bir öğretmen gibi, bir market sahibi gibi, bir fırıncı gibi, bir kasap gibi, bir lokantacı yahut emeğiyle evine ekmeğini götürmek için çalışan diğer esnaflar gibiyiz. Bizlerin de sorumlu olduğumuz ailelerimiz var. Halkımızdan istirham ediyorum lütfen hakaret boyutuna varan kelimelerle bizleri ve ailelerimizi üzmeyin” şeklinde ifadelerine yer verdi.

“BAŞKAN GENCAN AKIN VE MECLİS ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısında, içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılar ve maliyet hesaplarında yaşanılan artıştan dolayı odamıza müracaat eden taksici ve toplu taşıma esnaflarımızın fiyat artış taleplerini değerlendirerek, taşıyan esnafımızın ve taşınan vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamayacağı şekilde tarifelerimizi güncelleyen Belediye Başkanımız Sn. Filiz Gencan Akın’a ve bize destek olan Belediye Meclis Üyelerine esnafım adına teşekkür ederim.

“LÜTFEN SOSYAL MEDYADA ŞAHSIMIZI ZEDELEYİCİ SÖZLER KULLANMAYIN, SONUÇTA BİZDE EVİNE EKMEK GÖTÜRMEYE ÇALIŞAN ESNAFIZ”

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sürecin kendilerini etkilediğini kaydederek kendilerine ağır sözler kullanılmaması çağrısında bulunan Ali Şahin “Lakin alınan bu zamlar karşısında bizler ulaşım esnafı olarak değerli halkımızdan da anlayışlı olmalarını rica ediyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik dengeler bizleri de fazlasıyla zorluyor. Mazotta, benzinde ve araçların değişen parçalarında, araçların vergilerinde, çalışan şoförlerin maaş, sigorta vb. ödemelerinde neredeyse her ay artış yaşanmakta. Lütfen sosyal medyada vb. yerlerde şahsımıza ve esnafımıza itibar zedeleyici, hakaret eğilimli sözler kullanmayınız. Sonuçta bizler de bir doktor gibi, bir öğretmen gibi, bir market sahibi gibi, bir fırıncı gibi, bir kasap gibi, bir lokantacı yahut emeğiyle evine ekmeğini götürmek için çalışan diğer esnaflar gibiyiz. Bizlerin de sorumlu olduğumuz ailelerimiz var. Halkımızdan istirham ediyorum lütfen hakaret boyutuna varan kelimelerle bizleri ve ailelerimizi üzmeyin” diye konuştu.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.