DOLAR 32,2489 0.2%
EURO 34,8623 -0.01%
ALTIN 2.416,030,28
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2180593-1,94%
Edirne
23°

AÇIK

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ulus Pazarı bu kış mevcut yerinde olacak

Ulus Pazarı bu kış mevcut yerinde olacak

ABONE OL
9 Eylül 2023 10:22
Ulus Pazarı bu kış mevcut yerinde olacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulus Pazarı’nın bulunduğu alanla ilgili 12 Eylül ihale sürecini beklediklerini kaydeden Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Yüksel Barış Atkoşan, alanın teslimi için 4 aylık süreç olduğunu ve Ulus Pazarı’nın kış sürecinde mevcut yerinde hizmet vereceğini açıkladı. Başkan Atkoşan, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la yaptıkları görüşmede taşındıkları takdirde yeni yerin Avrupa standartlarınsa olacağını belirtti.

Gurbetçilerin ülkelerine dönüşlerini değerlendiren Barış Atkoşan, Bulgarların sınır kapılarında biten yoğunluk sonrası pazara tekrar akın ettiğini ifade etti

“ULUS PAZARI KIŞI MEVCUT YERİNDE GEÇİRECEK”

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Yüksel Barış Atkoşan “Belediye başkanımızla görüştük. Kendisine bir nezaket ziyaretinde bulunduk. Sağ olsun bizleri kabul etti. Malum gündemde pazarımızın kurulduğu alanın ikinci kez bir ihalesi yapılacak. 12 Eylül’de tekrar bir ihaleye çıkacak burası. Süreci takip ediyoruz. Belediye başkanımız pazar alanının satışı gerçekleşirse eğer alanın teslimiyle ilgili 4 aylık süreç olduğunu, dolayısıyla bu kışı burada geçireceğimizi söylediler. Eğer satış gerçekleşirse pazarın devamında yaba belediye başkanımız. Mutlaka Ulus Pazarı’nı sağlıklı bölgeye taşıyacağız. Bununla ilgili kendisine biz çok teşekkür ettik. Olumlu görüş ve düşüncelerinden dolayı pazarımızla ilgili. Ulus Pazarı eğer buradan arazinin satışından sonra ayrılmak durumunda kalırsa mutlaka Edirnelilere belediyemizin belirlediği bir noktada en iyi şekilde hizmet etmeye devam edecek. Ulus Pazar’ı Edirne’ler kadar yabancı yerli yabancı turistlerlede hizmet veriyor Yani Edirne ekonomisine katkı sağlıyor. Bunun biz de farkındayız. Belediye başkanımız ve diğer yetkililerimiz de farkında. Dolayısıyla bu ekonomik hareketliliği Edirne’ye kattığı değeri de hepimiz biliyoruz. Ülke ekonomisine sağladığı katkıyı da biliyoruz. Bu ekonomik hareketliliğin bölgeden ayrılmayacağı noktasında hemfikiriz” şeklinde konuştu.

“AVRUPA STANDARTLARINDA ULUS PAZARI”

Barış Atkoşan, “Başkanımız taşınma söz konusu olursa çok modern, Avrupa standartlarında pazar olacağı konusunda bizi bilgilendirdi. Biz de olumlu karşıladık. Öyle durum gerçekleşirse belediyemiz birlikte zamana yakışır, eksikliklerini giderildiği çok daha iyi hizmet verecek konseptle Ulus Pazarı hizmet verecektir” dedi.

“GURBETÇİLERİN ÜLKELERİNE DÖNMESİ SONRASI BULGARLAR PAZARIMIZA TEKRAR AKIN ETTİ”

Gurbetçilerin sınır kapılarında yarattığı yoğunluk sebebi ile gelemeyen Bulgar vatandaşların tekrar yoğun şekilde geldiğini vurgulayan Yüksel Barış Atkoşan, “Bizim gurbetçi vatandaşlarımızın Avrupa’da çalışan vatandaşlarımızın yine bu yılda yoğun bir şekilde ülkeye girişleri ve çıkışları söz konusu oldu. Tabii ki sınır kapılarında uzun bekleme süreleri olduğundan dolayı Bulgar vatandaşlar, turistler biraz bu dönemde yoğun olarak gelemediler Edirne’ye. Zaruri ihtiyaçlarını karşılayacak olanlar geldi. Bizim okulların açılmasıyla birlikte bizim vatandaşlarımızın da iş çalıştıkları Avrupa ülkelerine geriye dönmeleriyle birlikte ilk kez bu hafta Bulgar turistlerin, Bulgar vatandaşların pazara ilgisinin devam ettiğini gördük. Sabahın erken saatlerinden itibaren pazarda bu hareketli gözü görülür bir şekilde kendini hissettirdi” dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.