Üniversite’de kayıtlar başladı

23.08.2022 10:45

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Balkan Kongre Merkezi'nde oluşturulan kayıt merkezini gezerek ilk öğrenci kaydını gerçekleştirdi.

Üniversite’de kayıtlar başladı

Vali Kırbıyık ve Rektör Tabakoğlu, anne ve babası Trakya Üniversitesi personeli olan Burak Güncan’ın Tıp Fakültesine kaydını yaparken, Meriç Aktoprak ve Nazlı Beşyıldız’ın da kaydını gerçekleştirdi.

Kayıt sonrası diğer bölümlerin kayıt merkezlerini de tek tek dolaşan Vali Kırbıyık, Trakya Üniversitesi’nin Türkiye’nin köklü üniversitelerinden olduğunu belirterek “Bu yıl, 8 bin 800 öğrenci kayıt yaptıracak, uluslararası öğrencilerde bu sayıya eklenecek. Kayıt için gelen öğrencilerin heyecanını paylaşmak istedik. Güzel bir çalışma ortamı oluşmuş. Bir yandan e-devlet üzerinden elektronik ortamda da kayıt işlemleri yapılıyor. Bir kısım öğrencimiz yüz yüze kayıt yaptırmayı tercih ediyor.
Edirne güzel bir şehir. Öğrencilerimiz güzel bir şehirde öğrencilik hayatlarına devam edecekler. Bizler de onların burada eğitim öğretim faaliyetlerine güzel bir şekilde devam edebilmeleri için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” dedi.
Kayıtlar E- devlet üzerinden 24 Ağustos’ta, yüz yüze kayıtlar da 26 Ağustos’ta sona erecek.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler