6.7 C
Edirne
01:06 - 30 Mart 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Üniversitede uzaktan eğitim

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü Eğitim Öğretim Komisyonu toplantısından çıkan karara göre, 3 hafta üniversiteden uzak kalacak öğrencilere, uzaktan eğitimle derslerin işleneceği konusunda duyuru yapıldı. Laboratuvar ve uygulamalı dersler haricinde ön lisans, lisans ve lisans üstü seviyesinde ki teorik derslerin uzaktan eğitimle işleneceği belirtildi.

“LABORATUVAR VE UYGULAMALI DERSLER HARİÇ TEORİK DERSLER UZAKTA EĞİTİMLE”

Trakya Üniversitesi’nden yapılan açıklamada “Yeni Koronavirüs (COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca, eğitimlerin uzaktan öğretim yoluyla verilmesi yönünde karar alınmıştır. Bu kapsamda 19/03/2020 tarihli Eğitim Öğretim Komisyonu toplantısında, Üniversitemizde 23 Mart 2020 Pazartesi günü laboratuvar ve uygulama dersleri hariç olmak üzere ön lisans, lisans ve lisansüstü seviyesindeki tüm teorik dersler için uzaktan öğretim yoluyla ders verilmeye başlanması uygun görülmüştür. Bir haftalık uyum aşamasında tüm eksiklikler tamamlanacak olup, öğrenci ve öğretim elemanlarına gerekli bilgilendirme en kısa sürede yapılacaktır. Gelişmeleri web sayfamızdan takip edebilirsiniz” şeklinde duyuruldu.

Erkan Ekşi

Diğer Haberler

Pes yani

Editör

Köyler tarım araçlarıyla dezenfekte ediliyor

Son Haber

Zimmet soruşturmasının sürdüğü ETUS’ta bıçaklı kavga: 4 yaralı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla