DOLAR 32,2265 -0.03%
EURO 35,0255 0.11%
ALTIN 2.429,110,46
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22243930,16%
Edirne
17°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Uygulama Eğitimi Projesinde imzalar atıldı

Uygulama Eğitimi Projesinde imzalar atıldı

ABONE OL
19 Aralık 2019 11:20
Uygulama Eğitimi Projesinde imzalar atıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Trakya Üniversitesi ile Trakya Kalkınma Ajansı arasında, mesleki ve teknik eğitim temasıyla iş birliği protokolü imzalandı. Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanan ve Trakya Kalkınma Ajansı tarafından 2019 Yılı Mesleki ve Teknik Eğitim Destek Programı kapsamında desteklenen “Abiye Giyimde Drapaj Tekniği ve Model Uygulama Eğitimi” projesinin imzaları atıldı. Trakya Üniversitesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndaki mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi amacıyla hazırlanan uygulama eğitimi projesi, Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirilecek.

Ajansın Edirne ofisinde düzenlenen imza töreninde konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Trakya Kalkınma Ajansı’nın her zaman Trakya Üniversitesi ile iş birliğine hazır olduğunu ifade ederek, kurumlar arasında gerçekleşen mutabakatın her iki taraf için de hayırlı olması temennisinde bulundu.

Genel Sekreter Mahmut Şahin, “Bu yıl, hem Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın hem de Trakya Kalkınma Ajansı olarak bizlerin belirlemiş olduğu ‘Mesleki ve Teknik Eğitim’ teması ile hazırlanan Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan ‘Abiye Giyimde Drapaj Tekniği ve Model Uygulama Eğitimi’ projesi ile Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu bünyesindeki öğretim elemanlarımıza eğitim desteği ile üniversitemizin yetiştireceği öğrencilerin ve meslek yüksekokulumuzun kapasitesi attırılırken, tekstil ve giyim sektörüne nitelikli ara eleman yetiştirilmesinin önü açılacaktır. Projenin yazımı aşamasında emeği geçen Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademisyenlerine teşekkür ediyor, uygulanacak projenin başta Trakya Üniversitesi’ne ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu da, Kamu-Sanayi ve Üniversite iş birliğinde Edirne’yi lokomotif şehir haline getirmek için var güçleriyle çalıştıklarını, bu kapsamda çeşitli alanlarda iş birliklerine ve yeni iş alanlarına kapı aralayacak projelere imza attıklarını belirterek, “Proje ile giyim sektöründe, özellikle butik üretimde yaygın olarak kullanılan bir teknikle ilgili teorik ve uygulamalı eğitimleri, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuzdaki öğretim elemanlarımıza ve uzun vadede öğrencilerimize kazandırmak istiyoruz. Okulumuz bünyesinde bulunan Giyim Üretim Teknolojisi programı kapsamında, eğiticilerin eğitiminin ardından müfredata dâhil edilecek bu eğitimler sayesinde, öğrencilerin katma değeri olan ürünler üretmesi, istihdama ve ekonomiye katkı sunması amaçlanıyor. Öğrencilerimiz, bu kapsamda alacakları teorik ve uygulamalı eğitimlerle drapaj tekniği ile hazırlanmış gelinlik, abiye gibi dikimi ve işlenmesi zor ürünler üretebilecek. Gelecekte, kendi butik üretim işletmesini kurmayı hedefleyen öğrencilerimiz için de son derece önemli bir gelişme. Üniversite sanayi ilişkilerinin gelişmesi açısından olumlu bir adım daha attık. Trakya Kalkınma Ajansı’na ve Sayın Mahmut Şahin’e destekleri için teşekkür ediyoruz. Edirnemize ve üniversitemize hayırlı olması dileğiyle…” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.