Vaka sayılarında korkutan artış!

10.01.2022 13:12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayılarını paylaştı. Edirne vaka sayısının en çok arttığı 10 il arasında 9’uncu sırada yer aldı

Vaka sayılarında korkutan artış!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 25-31 Aralık’ı kapsayan, illere göre haftalık vaka sayısı haritasını paylaştı.

Bakan Koca’nın paylaştığı haritaya göre; bir önceki hafta Edirne’de her 100 bin kişide görülen 329,11’lik vaka sayısı artarak 428,44’e yükseldi.

VAKA YOĞUNLUĞU EN ÇOK ARTAN İLLER

Bakan Koca ayrıca, 25-31 Aralık arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre en çok artan 10 ili ise şöyle sıraladı; Eskişehir, İstanbul, İzmir, Aydın, Çanakkale, Muğla, Kırklareli, Gümüşhane, Edirne, Kocaeli.

“HASTANEYE YATIŞLARDA YÜZDE 6,2 ARTIŞ OLDU”         

Sosyal medya hesabından günlük vaka tablosu paylaşımında Omicron varyantına dikkat çeken Bakan Koca, “Omicron kaynaklı vakaların artış merkezinde İstanbul var. Son üç hafta içinde, Türkiye genelinde hastaneye yatışlarda yüzde 6,2 artış oldu. Yoğun bakım ve entübasyonda belirgin düzeyde artış yok. Kayıplarımızın büyük kısmı, 60 yaş üzerindekilerle kronik hastalığı olanlar” ifadelerini kullandı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler