DOLAR 32,5303 0.24%
EURO 34,6789 0.37%
ALTIN 2.495,550,38
BIST 9.692,791,52%
BITCOIN 20667690,42%
Edirne
21°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Canalp, “Gazetecilik değerli bir meslektir”

Vali Canalp, “Gazetecilik değerli bir meslektir”

ABONE OL
10 Ocak 2020 11:07
Vali Canalp, “Gazetecilik değerli bir meslektir”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Gazetecilik mesleği, büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan değerli bir meslektir” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Canalp, “Değerli Basın Mensupları; 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun kapsamında basın mensuplarımızın haklarını düzenlemek amacıyla yürürlüğe giren ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günü, hep birlikte kutlamaktayız” dedi.

Gazetecilik mesleğinin, büyük fedakârlıklar isteyen ve zor şartlarda yapılan değerli bir meslek olduğunu belirten Vali Canalp, mesajında şunları söyledi;

“Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz; bir yandan toplumumuzu gelişen olaylar karşısında bilgilendirirken aynı zamanda halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini de yerine getirmektedirler.

Gerçekleştirilen özverili çalışmaların ve başarıların geniş kitlelere ulaştırılmasında, ilgi ve odak noktalarının  ilimize çekilmesinde basınımızın  büyük gayretleri ile olumlu katkıları aşikârdır. Bu noktada ülkemizin ve şehrimizin sosyal, ekonomik ve kültürel yönden gelişmesine katkı sağlayan basın mensuplarımızın üstlenmiş olduğu sorumluluk, fedakârlık ve emek çok değerlidir. İlimizde turizm, ekonomi ve diğer alanlarda yaşanan olumlu gelişmeler, sizlerin sağladığı katkının en açık göstergesidir. Bu sebeple siz değerli basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, ilimizde ve ülkemizde faaliyet gösteren; basınımızın saygıdeğer temsilcilerinin, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü”nü en içten duygularımla kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.