DOLAR 32,2386 0.17%
EURO 34,8658 0.04%
ALTIN 2.421,930,52
BIST 10.792,53-0,98%
BITCOIN 2158884-3,59%
Edirne
19°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Canalp “Muhtarlarımız köprü vazifesi görüyor”

Vali Canalp “Muhtarlarımız köprü vazifesi görüyor”

ABONE OL
18 Ekim 2021 17:46
Vali Canalp “Muhtarlarımız köprü vazifesi görüyor”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Muhtarlık müessesesinin, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olduğunu belirterek, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Vali Canalp mesajından şunları söyledi; Osmanlı’dan günümüze gelen muhtarlık teşkilatı ilk olarak 19 Ekim 1829 yılında kurulmuş ve 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Başbakanlık Genelgesiyle kuruluş tarihi “19 Ekim Muhtarlar Günü” olarak ilan edilmiştir.

Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biridir. Yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden muhtarlarımız, milletimizin eli, gözü ve kulağı; kendi içlerinden biri olarak her türlü sorun, sıkıntı ve taleplerini rahatlıkla ilettikleri temsilcileridir.

Devletimizin hemşehrilerimize ulaşması noktasında her zaman en ön saflarda olan muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir.

Bugüne dek muhtarlarımızın öncülüğünde vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda birçok hizmet ve çalışmayı hayata geçirdik. Muhtarlarımız ile birlikte Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu’nu kurarak onların tek çatı altında toplanmaları ve çalışmalarını daha sağlıklı, verimli gerçekleştirmeleri için bir binamızı kendilerine tahsis ettik. Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Federasyonu tarafından kullanılmak maksadıyla geçen ay teslim ettiğimiz binamızın tekrar hayırlı olmasını diliyorum.

Bu güzel şehirde; köy ve mahallelerimizin her türlü ihtiyacını tespit ederek, hizmet sunma hususunda emeğini esirgemeyen, bizlere köylerin ve mahallelerin gelişimi ve değişimi noktasında çözüm ortaklığı yapan 253 köy ve 95 mahalle muhtarımıza, ortaya koydukları özverili hizmetlerinden ve başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bu vesileyle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da kamu hizmetlerimizi ve çalışmalarımızı ilimiz genelindeki görev yapan tüm muhtarlarımız ile diyalog ve iş birliği içinde yürüteceğimizi bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Vatandaşın derdiyle dertlenen, halkın tercihiyle, seçimiyle iş başına gelmiş tüm muhtarlarımızın kendilerine ve ailelerine sağlıklı, huzurlu bir hayat diliyor, 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyorum.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.