Vali Canalp’e anlamlı ziyaret

02.12.2021 16:43

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Uzunköprü 80. Yıl Engelli Bakım, Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezinde kalan engelli vatandaşlarımız Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret ettiler.

Vali Canalp’e anlamlı ziyaret

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Uzunköprü 80. Yıl Engelli Bakım, Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezinde kalan engelli vatandaşlarımız Edirne Valisi Ekrem Canalp’i ziyaret ettiler. Ziyarette mini bir müzik dinletisi sunan engelli vatandaşlarımıza Vali Canalp, teşekkür ederek hediyeler verdi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp; ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum, herkesle birlikte olamıyoruz ama sizlerin nezdinde tüm engelli kardeşlerimizin gününü kutluyorum.  Devlet olarak engelli vatandaşlarımıza her türlü desteği veriyoruz. Bütün amacımız engelli vatandaşlarımızın dünyasını daha yaşanabilir hale getirebilmek içindir, bunun için çabalıyoruz. Mutlaka ki yapılan işlerde bir süreklilik olması gerekiyor. Normal hayatta kullandığımız tüm binaları, yolları kısacası hayatın her alanını engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun olarak dizayn etmemiz gerekiyor” dedi.

Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ile birlikte Vali Ekrem Canalp’i ziyaret eden Uzunköprü 80. Yıl Engelli Bakım, Rehabilitasyon ve Gündüz Bakım Merkezinde kalan engellilerden oluşan müzik grubu şarkılar söyleyerek mini bir müzik dinletisi sundular.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler