25 C
Edirne
12:52 - 8 Temmuz 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Vali Canalp’in “köy” hassasiyeti

Edirne Valisi Ekrem Canalp, köy ziyaretlerinin önemli olduğunu belirterek, “Çamur varsa çamura ayağınızın basması gerekir. Fotoğraflar bunları insanlara hissettirmez ama ayağınız bastığı anda orada her şey değişir.” dedi.

Uzunköprü Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği üyesi 60 muhtar, Vali Canalp’i ziyaret etti.

Canalp, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün toplantı salonundaki kabulünde, ziyaretten memnuniyet duyduğunu söyledi.

Köylere çıplak gözle bakmanın önemli olduğunu belirten Canalp, şunları kaydetti:

“Bunu kaymakamlık yıllarımda da hep yapardım. Arabama atlardım bazen hafta içinde bazen hafta sonunda kimsenin hiç haberi olmasa bile, muhtarımızla konuşmamış olsak bile köyleri geziyor ve görüyor olmak güzeldir. Harika bir cümle vardır, askerler çok kullanırlar bu cümleyi, derler ki ‘Gezen tilki, oturan aslandan güçlüdür’. Kesinlikle öyledir. Gezen tilki olabilmek çok önemlidir. Gezmek, görmek yaşamak hissetmek…”

“KENDİ GÖZÜNÜZLE GÖRMEK BAMBAŞKA BİR ŞEY”

Köyleri birinci ağızdan muhtardan, kaymakamdan dinlemenin de güzel olduğunu anlatan Canalp, “Bunlar gerekli mi gerekli. Ama bazen kendi gözünüzle görmek bambaşka bir şey. Kendi gözünüzle yaşamak hissetmek, birebir sokaklara ayağınızın basması lazım. Çamur varsa çamura ayağınız basması gerekir. Fotoğraflar bunları insanlara hissettirmez ama ayağınız bastığı anda orada her şey değişir.” diye konuştu.

Derneğin başkanı Önder Kuruyar da Vali Canalp’in Edirne ve ilçelere bağlı köyleri ziyaret ederek, köylüyle birebir görüştüğünü, bundan vatandaşların çok memnun olduğunu kaydetti.

Ziyarette, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan da yer aldı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, göreve başladığından bu yana Edirne ve ilçelerindeki 254 köyü ziyaret ederek, sorun ve talepleri dinledi. Talepleri tek tek not alan Canalp, köylerdeki eksiklerin tamamlanması için kurum müdürlerine talimat verdi.

(AA)

Diğer Haberler

Az su içmenin ve susuzluğun böbrek taşı riskini arttırdığı uyarısı

Harun Aker

Saros Körfezi’nde kalabalık yerlerde, maske takma zorunluluğu getirildi

Harun Aker

Bir ton kaçak midye ele geçirildi

Harun Aker

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla