Vali Kırbıyık, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti

05.12.2022 13:21

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Dünya Engelliler Günü'nün de Uzunköprü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma merkezini ziyaret ederek, engelli vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Vali Kırbıyık, Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, Dünya Engelliler Günü’nün de Uzunköprü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma merkezini ziyaret ederek, engelli vatandaşlarla bir araya geldi.

Vali Kırbıyık, Uzunköprü Bakım ve rehabilitasyon merkezi ziyaretinde burada kalan engellilerimizin el emeği göz nuruyla yaptığı resim ve el işi ürünlerden oluşan “El Sanatları Sergisi”nin açılışını yaptı.

Dünya Engelliler Günü münasebetiyle düzenlenen etkinlikte rehabilitasyon merkezinde bulunan engelli vatandaşlarımızın kurduğu koronun gösterisini ilgiyle izleyen Vali Kırbıyık, “Sizleri yürekten kutluyorum, gerçekten harika işler başarmışsınız, tebrik ediyorum” dedi.

Engelsiz korosunun söylediği şarkılara eşlik eden engelli vatandaşlarımız oyunlar oynadı, gönüllerince eğlendiler.

Rehabilitasyon Merkezinde kalan engelli vatandaşlarımızla tek tek ilgilenen, sohbet eden Vali Kırbıyık, birlikte pasta keserek, günün anısına hediyeler verdi.

Vali Kırbıyık’a ziyaretinde TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Vali Yrdılcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, Uzunköprü Kaymakamı Onur Kökçü, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım eşlik etti.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler