DOLAR 32,2428 0.18%
EURO 34,9898 0.39%
ALTIN 2.421,000,48
BIST 10.676,65-1,07%
BITCOIN 22246993,04%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Kırbıyık göreve başladı

Vali Kırbıyık göreve başladı

ABONE OL
20 Mayıs 2022 14:35
Vali Kırbıyık göreve başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valiliği görevine atanan Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık, göreve başladı. Edirnelilere ilk mesajını veren Vali Kırbıyık, atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacaklarını belirterek, “Gelişim ve gelişim için değişim içinde olacağız. En önemli hazinelerimizden olan tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Her vatandaşımızın yüreğine dokunmaya çalışacağız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Edirne’ye atanan Vali Hüseyin Kürşat Kırbıyık için sabah saatlerinde valilik önünde karşılama töreni düzenlendi. Yöresel kıyafetli çocukların çiçek takdim ettiği Vali Kırbıyık, tören mangasını selamladı. Karşılama törenine Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, vali yardımcıları, kaymakamlar, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, valilik çalışanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Karşılama töreninin ardından, Valilik makamına geçen Vali Kırbıyık, burada açıklamalarda bulundu.

“Kıymetli Edirneliler” diyerek sözlerine başlayan Vali Kırbıyık, “2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığım Edirne Valiliği görevine 20.05.2022 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Bu vesile ile öncelikle hepinizi saygı, sevgi hürmet ve muhabbetle selamlıyorum” dedi.

“Ülkemizin Avrupa’ya açılan kapısı, kadim başkent, Cumhuriyetimizin kahraman şehri Edirne’mizde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum” diyen Vali Kırbıyık, “Bizi bu göreve lâyık gören ve bu güzel kente, kentin sahip olduğu tüm değerlere ve saygı değer insanlarına hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımız’a ve Sayın İçişleri Bakanımız’a şükranlarımı sunuyorum. Yine bugüne kadar Edirne’ye hizmeti geçen tüm devlet erkanına, milletvekillerimize, valilerimiz başta olmak üzere her kademedeki bürokratlara, STK’lara, gerçek ve tüzel kişilere gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Kırbıyık, “Bizler yüce bir milletin, büyük bir devletin ve şanlı bir tarihin mensuplarıyız. Devletimize, milletimize ve tarihimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevlerindendir. Biz de Edirne Valisi olarak çalıştığımız süre ne kadar olursa olsun bu gerçeğin bilincinde olacağız” dedi.

Görevde bulunacağı süre içinde Edirne’ye en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimseyeceğini belirten Vali Kırbıyık, “Bunun için öncelikle ilimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle değerlendirmeye çalışacağız. Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli ve etkili bir yönetim şekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvuracak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız uyum ve hizmet birliği içinde hızlı, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürecektir” dedi.

Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazileri, ihtiyaç sahibi vatandaşların, kimsesiz-yetim çocukların, engelliler ve yaşlılarla bir arada olmaya özen göstereceğini belirten Vali Kırbıyık, “Ecdat yadigarı Edirne’mizin ekonomik, sosyal, kültürel, sportif, çevresel ve turistik bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için var gücümüzle çalışacağız. Kamu hizmetlerinin vatandaşımıza en sağlıklı şekilde ulaştırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulaşılması temel hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Bu çerçevede devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettirmek görevimizdir” dedi.

Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacaklarını belirten Vali Kırbıyık, “Gelişim ve gelişim için değişim içinde olacağız. En önemli hazinelerimizden olan tarihimize ve kültürümüze sahip çıkacağız. Her vatandaşımızın yüreğine dokunmaya çalışacağız. Bu çalışmalarımız sırasında, siz değerli hemşerilerim başta olmak üzere milletvekillerimizin, tüm siyasi parti temsilcilerimizin, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşlarının, oda ve meslek kuruluşlarının, toplumun diğer bütün kesimlerinin ve kamuoyu adına denetim ve bilgilendirme görevi üstlenen saygıdeğer basın mensuplarımızın desteklerini, katkılarını, tecrübe ve bilgilerini esirgemeyeceklerine yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ve gönül birlikteliğimizin daim olması dileğiyle tüm Edirneli hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.