DOLAR 32,2053 -0.22%
EURO 35,1156 -0.22%
ALTIN 2.498,171,32
BIST 10.643,583,14%
BITCOIN 2152109-0,04%
Edirne
15°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vali Sezer, gazetecilerle buluştu

Vali Sezer, gazetecilerle buluştu

ABONE OL
8 Ocak 2024 16:47
Vali Sezer, gazetecilerle buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Valisi Yunus Sezer, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü öncesinde kentte görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Vali Sezer, yerel basının önemine değinerek, “Yerel bası bizim nefesimiz gibi, gören gözümüz gibi ben o nazarla bakıyorum” dedi. Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Sekreteri Lüftü Karakaş da 2024 yılının basın camiası, Türkiye ve Edirne için güzel bir yıl olmasını diledi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle Edirne Valisi Yunus Sezer, kentte görev yapan basın mensuplarıyla Trakya Üniversitesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

“HAKKINIZ ÖDENMEZ”

Edirne Valisi Yunus Sezer, yerel basının önemine değinerek, “Yerel basın Edirne’nin hangi köşesinde olursa olsun, bizim nefesimiz gibi, gören gözümüz gibi ben o nazarla bakıyorum. Ve bütün arkadaşlarımızın belli haberleri dile getirirken büyük bir emek sarf ettiğini, haberciliğin büyük bir emekle oluştuğunun farkındayız. Arkadaşlarımız hastaneye gidiyoruz, hastanedeler, bir olay oluyor bizden önce oraya gitmişler. Ve burada toplumun hassasiyetlerini yine idarenin görmesi için çaba sarf ediyorlar. Ben öncelikle sizlerin nezdinde tüm çalışan gazetecilerimize şükranlarımı sunuyorum. Millet adına kamu görevi yapıyorsunuz. Bu manada gerçekten hakkınız ödenemez” dedi.

Edirne Valisi Yunus Sezer

“TEBESSÜM ETTİREN HABERLERİ ÇOK AZ GÖRÜR HALE GELDİK, 2024 YILINTEBESSÜM ETTİREN OLAYLARIN OLDUĞU BİR YIL OLUR”

Son yıllarda doğal afet, savaşlar ve şiddetin ön planda olduğunu ve tebessüm ettiren haberlerin azaldığını söyleyerek, yeni yılda daha güzel haberlerin olduğu olayların gerçekleşmesini dileyen Vali Sezer, “Diğer bir konu, tabii baktığımız zaman dünya farklı bir mecraya doğru gidiyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde çok büyük olaylarla, krizlerle karşı karşıyayız. Resimlere baktığımız zaman aslında resimler ve haber akışları dünyanın bir özeti gibidir. Baktığımız zaman artık neredeyse olumlu haberleri, herkesi tebessüm ettiren haberleri çok az görür hale geldik. Hem bireysel bazda hem toplumsal bazda hem devletler bazında, uluslararası alanda baktığınız zaman bu olumlu haberler gittikçe azalıyor. Olumsuz haberler, savaş, şiddet, bu tür haberlerin ön plana çıktığını görüyoruz. Yeni bir yıla girdik, 2024 yılındayız. Umarım bu yıl hem ilimiz açısından hem ülkemiz açısından hem de dünya açısından daha çok güzel haberlerin ön plana çıktığı, hepimizi tebessüm ettiren olayların olduğu bir yıl olur” diye konuştu.

“ÇOK ÖNEMLİ BİR KAMU GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYORSUNUZ HEM SİZLERİ HEM HABERLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ”

Edirne’de görev yapan basın mensuplarının haberlerini takip ettiklerini, tüm haberleri ve basın mensuplarını önemsediklerinin altını çizen Vali Sezer, “Edirne’de çalışan arkadaşlarımızı, çalışan gazetecilerimizi, 4 ay oldu hepsini kendi çalışma arkadaşım olarak görüyorum. Gerçekten de atmış oldukları haberleri, oluşturdukları haberleri teker teker takip ediyorum. Ve önemsiyorum da. Çünkü aslında toplum yönetmek, bir şehri yönetmek demek, şehrin nabzını tutmak demek. Şehrin nabzını da şimdi sizlerle tutabiliyoruz. Sosyal medyada bakıyorsunuz, onlarla görebiliyoruz. Ve saha ziyaretleriyle bunları görebiliyoruz. Çok fazla saha ziyareti, çok fazla arkadaşlarla muhabbet etme. Ona göre şehirde nabız tutma, şehri doğru yönetmenin, özellikle bu yüzyılda, 21. yüzyılda en temel koşullarından biri haline gelmiş durumda. Bu manada da yapmış olduğunuz haberciliğe çok değer verdiğimizi bilmenizi isterim. Yaptığınız haberlerin hepsinin takip ettiğimizi bilmenizi isterim. Hem sizleri önemsiyoruz hem yapmış olduğunuz haberleri çok önemsiyoruz. Bazen bu gerçekten de bir kişiyi ilgilendiren haberler oluyor. Bakıyorsunuz işte ferdi boyutta oluyor ama işin temeline indiğiniz zaman bunun toplumun birçok kesimini ilgilendirdiğini görüyorsunuz. Buradan bir örnekten alıp bir uygulamaya harekete geçirebiliyorsunuz, hayata geçirebiliyorsunuz. Bu manada hiç çalışma noktasında çalışmalarınızı bizlerden esirgemeyin. Çok önemli bir kamu görevini yerine getiriyorsunuz. Sizlerin sorunları da bizim sorunumuz, onu bilin. Yani biz elimizden geldiği kadar kendi koşullarımızı, kanuni sınırlar varsa da onları da mümkün olduğu kadar zorlayarak her türlü yardım ve destekli olduğumuzu, destek yapmak istediğimizi de bilmenizi ayrıca isterim. Hepinize sağlıklı, başarılı bir yıl ve yıllar diliyorum. İyi çalışmalar diliyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin” diye noktaladı.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Sekreteri Lütfü Karakaş

“GELENEKSEL HALE GELEN VALİLİĞİN BU ETKİNLİĞİ SEBEBİYLE VALİMİZ SAYIN SEZER’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Sekreteri Lütfü Karakaş da “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle bizleri misafir eden Vali Sayın Sezer’e çok teşekkür ediyoruz. Her yıl 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle geleneksel hale geldi Valiliğin bu etkinliği. Edirne’deki basın kuruluşlarının özellikle son dönemde ekonomik durumunu hepimiz biliyoruz. Edirne Valiliği’nin de özel idare aracılığıyla bu konuda özellikle yerel basına katkı yapması konusundaki talebimizi de sizler adına Sayın Vali’ye aktarmış olayım. Edirne’de haber alma konusunda Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün arkadaşlarımıza yardımcı olduğunu düşünüyorum. Karşılıklı iletişim ve diyalog halinde çalışmaların sürdüğünü gözlemliyorum. Umuyorum ki 2024 yılı hem sektörümüz için hem de Türkiye için ve özellikle kentimiz için daha güzel günler getirsin. Dostlukları arttırsın. Balkanların başkenti niteliğindeki bu güzel bir kadim şehirde güzel günlerde sağlıklı yaşayalım” dedi.

Kahvaltıda bir araya geldiği basın mensuplarına hediyeler takdim eden Vali Sezer, basın mensupları ile hatıra fotoğrafı çektirmesi ile etkinlik sona erdi.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.