DOLAR 28,9401 0.09%
EURO 31,7061 0.01%
ALTIN 1.874,650,21
BIST 7.962,343,14%
BITCOIN 10774740,56%
Edirne

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Valilikten afiş ve pankart yasağı

Valilikten afiş ve pankart yasağı

ABONE OL
18 Nisan 2021 15:22
Valilikten afiş ve pankart yasağı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne’de Sol Parti’nin astığı “İstanbul Sözleşmesi Bizim-Dir” ve CHP’nin “128” yazılı pankartı Valiliğin koronavirüsle mücadele kapsamında getirdiği afiş ve pankart asma yasağı nedeniyle kaldırıldı.

Edirne Valiliği, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında afiş ve pankart asma yasağı getirdi.

Valiliğin resmi web sayfasında yer alan kararda “Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızca düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere siyasi parti, sendika. denek vb. sivil toplum kuruluşu binalarına, kendi bayrak, amblem ve logoları dışında her türlü afiş, pankart vb. malzemelerin asılması yasaklanmıştır ”denildi.

İKİ PANKART İNDİRİLDİ

Bu kapsamda Sol Parti’nin İstanbul Sözleşmesi Bizim-Dir” ve CHP’nin “128” yazılı pankartı kolluk kuvvetleri tarafından asıldıklarını yerlerden indirildi.

VALİLİĞİN KARARI

Edirne Valiliğinin resmi web sayfasında yer alan kararda şöyle denildi; “Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak ilan edilen Covid-19 salgını ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu`nun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yeni kısıtlama ve tedbir kararları alınarak uygulamaya geçirildiği, Edirne il sınırları içerisinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair Uluslararası Sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar kapsamında, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerin korunması amacıyla (il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamnda) resmi programlar ile Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımızca düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere, düzenlenebilecek her türlü Basın Açıklaması, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü, Miting, Açık Hava Toplantısı, Yürüyüş, Protesto Eylemi, Oturma Eylemi, Açlık Grevi, Stant Açma, Çadır Kurma, İmza Kampanyası, Konser, Şenlik, El İlanı/Bildiri/Broşür Dağıtma, Afiş/Poster/Pankart Asma vb. etkinliklerin ve siyasi parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşu binalarına, kendi bayrak, amblem ve logoları dışında her türlü afiş, pankart vb. malzemelerin asılmasının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. maddesi ile 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C ile 66. maddeleri gereğince 16 Nisan 2021 Cuma gününden 30 Nisan 2021 Cuma gününe kadar 14 (ondört) gün süreyle yasaklanması, karar verilmiştir”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.