27.8 C
Edirne
19:42 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Vatandaşların üçte ikisi, COVID-19’dan korkuyor

Gallup International tarafından 28 ülkede düzenlenen bir araştırmadan alınan sonuçlara göre Bulgaristan vatandaşlarının yüzde 62’si, koronavirüsten korkuyorlar. Dünya çapında korkan kişilerin payı yüzde 67 olarak açıklandı.

Ülkemiz vatandaşlarının dörtte üçü, bunun faydalı olması halinde bazı insan haklarından feragat etmeye hazır. Çoğu halklar, COVID-19 ile mücadelede hükümetlerini destekliyor. Ülkemizde vatandaşların yüzde 60’ı hükümetin şimdilik koronavirüsle mücadelede az veya çok başarılı olduğu düşüncesini paylaşıyor, yüzde 37’lik diğer bir bölümüne göre ise hükümet başarılı değil.

Dünyada anketlere katılanların yarısı kadarı, koronavirüs tehdidinin abartılmış olabileceği kanısını paylaşıyorlar. Bulgaristan’da ise bu kanıyı paylaşanların oranı yüzde 72.

Ülkemizde katılanların yüzde 58’i, virüsün kasıtla salıverildiğine inanırken yüzde 42’si en kötünün önümüzde olduğunu düşünüyor. En kötü günlerin arkada kaldığını düşünenlerin oranı ize yüzde 29.

(https://www.bghaber.org/bghaber/)

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla