Von der Leyen’den Bosna Hersek’in AB üyeliğine destek

01.10.2021 12:36

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Saraybosna'da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Sefik Dzaferovic, Zeljko Komsic ve Milorad Dodik ile bir araya geldi.

Von der Leyen’den Bosna Hersek’in AB üyeliğine destek

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Saraybosna’da Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Sefik Dzaferovic, Zeljko Komsic ve Milorad Dodik ile bir araya geldi.

Balkan News’te yer alan habere göre; Von der Leyen, Sava nehrinin Bosna Hersek ve Hırvatistan tarafındaki kıyılarını birbirine bağlayan bağlayan ve Koridor 5C otoyolu projesi çerçevesinde inşa edilen Svilaj Köprüsü’nün açılışına katıldı.

Von der Leyen, görüşmede Bosna Hersek’in kömür santrallerinden temiz enerji üretimine geçişi, Berlin Süreci’nde bölgeye entegrasyonun önemi ve Bosna Hersek ile bölgenin AB’ye entegrasyon sürecinin görüşüldüğünü duyurdu.

Bosna Hersek ziyaretinden önce Arnavutluk, Sırbistan, Kosova ve Karadağ’ı ziyaret ederek von der Leyen, Batı Balkan ülkelerinin Avrupa Birliği’ne üyeliklerini destekledikleri yönünde mesaj gönderdi.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler