“Yağ üretimi artarak devam edecek”

11.03.2022 11:32

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Trakya Birlik ve kentteki 15 ayçiçeği yağı üreten firma sahip ve yöneticileri ile Valilik toplantı salonunda bir araya geldi. Vali Canalp, Edirne'de ayçiçeği yağı üretiminin artarak devam edeceğini ifade etti.

“Yağ üretimi artarak devam edecek”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Trakya Birlik ve kentteki 15 ayçiçeği yağı üreten firma sahip ve yöneticileri ile Valilik toplantı salonunda bir araya geldi. Vali Canalp, Edirne’de ayçiçeği yağı üretiminin artarak devam edeceğini ifade etti.

Trakya Birlik ve firmaların temsilcilerinin taleplerini dinleyen Canalp, çözüm önerilerini sıraladı. Vali Canalp, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, tüm fabrikaların ayçiçeği yağı üretimini sürdürdüğünü söyledi.

Toplantıda, ayçiçeği yağı üretiminde hiçbir sorun olmadığını gördüğünü belirten Vali Canalp, “Fabrika yöneticileri piyasada ihtiyaç duyulan talebi karşılayabilmek için günlük üretim miktarlarını arttıracaklarını ifade ettiler. Üreticilerimiz, buna ilaveten ayçiçeği ihracatına getirilen kısıtlamayla birlikte ihraç için ellerinde hazırda bekleyen ürünleri olduğunu ve bu ürünleri de iç piyasaya süreceklerini beyan ettiler. Bu da ayçiçeği yağı talebinin karşılanması için ilave bir katkı sağlayacaktır’’ diye konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı Ali Uysal, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, Ticaret İl Müdürü Mahmut Altun ve Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt ve Tarım Kredi Kooperatifleri temsilcileri de katıldı.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler