DOLAR 32,3213 -0.03%
EURO 35,0956 0.28%
ALTIN 2.398,57-0,67
BIST 10.165,521,14%
BITCOIN 21899540,32%
Edirne
32°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yaman, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği başkanı oldu

Yaman, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği başkanı oldu

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman tek liste ile gittiği seçimde Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin yeni başkanı oldu.

ABONE OL
11 Haziran 2024 17:37
Yaman, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği başkanı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sabuni Mahallesi Muhtarı Aykut Yaman tek liste ile gittiği seçimde Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin yeni başkanı oldu. Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin olağan genel kurulu Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı Salonu’nda gerçekleşti. Genel Kurul’a, Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Şafak Kırbiç ve bazı siyasi parti başkanları ile mahalle muhtarları katılım sağladı. Genel Kurul’da divan seçimi gerçekleşmesi sonrası saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın

“EDİRNE BELEDİYESİ OLARAK YOL ARKADAŞLARIMIZSINIZ”

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin genel Kuruluna katılarak bir konuşma gerçekleştiren Edirne Belediye Başkanı Av. Filiz Gencan Akın, “Bizler sıklıkla muhtarlarımızla bir araya geliyoruz. Çalışmalarımızı paylaşıyoruz, onlardan gelen talepleri dikkate alarak yolumuza devam etmeye çalışıyoruz. Sizler, demokrasimizin temel taşlarısınız. Sizler, bizim Edirne Belediyesi olarak yol arkadaşlarımızsınız. Sizlerle beraber yol almak, bizler için çok kıymetli. Sizleri yönetim anlayışımızın bir paydaş olarak göreceğimizi, birlikte hareket edeceğimizi konuşmuştuk. Seçimlerden sonra da aynı şekilde verdiğimiz sözleri tutarak devam ediyoruz. İnşallah bu genel kurulunuzda alınan kararlar hayırlı olsun. Yapılan seçiminiz, şehrimiz için hayırlı olsun” diye konuştu

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Aykut Yaman

“YEREL YÖNETİMLERLE İŞBİRLİĞİ İLE MAHALLELERDE HIZLI ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ”

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Aykut Yaman, “Bugün burada sizlerle bir araya gelerek yeni kurul Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği’nin kuruluş amacı ve gelecek planları hakkında kısa bir bilgilendirme yapmaktan mutluluk duyuyorum. Muhtarlarımız, yerel yönetimlerimizin temel taşlarıdır. Toplumumuzun en yakın çözüm ortakları olarak, mahallelerimizin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anlayıp ve karşılamaya özen gösteriyoruz. Bu önemli rolün farkındalığıyla, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği olarak, biz muhtarların birlikten kuvvet doğuracak, desteklenmesi güçlenmesi ve halkın her bireyine daha iyi hizmet verebilmek için emin adımlarla ilerlemesi amaçlarıyla bir araya geldik. Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği’nin kuruluş amacı, muhtarlarımızın mahallelerinde karşılaştıkları sorunları birbirleriyle paylaşarak daha hızlı çözüme kavuşturmak ve edinmiş oldukları bu tecrübelerin aktarımlarının kolayca sağlanmasıdır. Bu doğrultuda derneğimiz ve muhtar arkadaşlarımızla çalışmalar yürüteceğiz. Ayrıca yerel yönetimlerle iş birliği içinde çalışarak mahallelerimize daha hızlı çözümler sunacağız. Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği olarak, şeffaf katılımcı ve etkili bir yönetim anlayışıyla faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Derneğimiz, merkez mahalle muhtarları olarak 21 üyeden oluşmaktadır. Her ne kadar farklı dernekler içerisinde bulunuyor olsak da bugün Köy Muhtarları Derneği Başkanı sayın Seçkin Sütcan burada bizim yanımızda olduğu gibi biz de her zaman Köy Muhtarları Derneği’nin yanında olacağız. Son olarak, yerel yönetimimizin ve basın mensuplarının da desteğiyle, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği’nin hedeflerine ulaşmak için kararlılıkla çalışacağımızı da belirtmek isterim” diye ifade etti.

Edirne Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği olarak Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın’a plaket takdim edildi. Başkan Akın’da muhtarlara teşekkür belgelerini verdi.

Konuşmaların ardından tek liste ile gidilen kurulda açık oylamaya derneğin asil ve yedek listesi oy birliğiyle kabul edildi.

Edirne Merkez Mahalle Muhtarları Derneği’nin yönetim kurulu şu şekilde oluştu: Başkan Aykut Yaman, Turgut Sarıbaşak, Nurcan Uzel, Esra Akgün Yılmaz, Çetin Yalınkılıç, Neslihan Dönmez Dürüktaş, Turhan Özgünden ve Gülden Akman Yılmaz’dan, yedek üyeleri ise Fuat Tabakpehlivan, Serkan Kuş, İsmail Gül, Eniz Dirim ve Emin Topçu’dan oluştu

Derneğin deyim Kurulu asil listesi: Halit Paşa Yılmaz, Canan Koca Nuray ve Osman Kenan Armutkıran yer aldı.

Derneğin denetim Kurulu Yedek üyeleri: Rıza Ütürükçü, Ercan Sert ve Bilal Ürer’den oluştu.

Haber: Erkan Ekşi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.