DOLAR 32,8628 0.15%
EURO 35,2800 0.13%
ALTIN 2.496,190,27
BIST 10.739,942,57%
BITCOIN 2119378-0,32%
Edirne
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yangınlara teknolojik müdahale

Yangınlara teknolojik müdahale

ABONE OL
2 Şubat 2021 10:49
Yangınlara teknolojik müdahale
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne alınan yeni teknoloji yangın söndürme topları ve hareketsizlik sensörleri basına tanıtıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Türkiye’deki 9. Belediye olarak, bu aparatları kullanmaya başlayacağız” dedi.

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne yangın söndürme ve itfaiye erlerinin herhangi bir sebeple hareketsiz kalma durumunda alarm veren son teknoloji iki ürün kazandırıldı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Erdoğan Göbel bir toplantı düzenleyerek yeni ürünleri basına tanıtlar.

Türkiye’de bu yeni ürünleri kullanmaya başlayan 9. belediye olduklarının altını çizen Başkan Gürkan; “İtfaiyenin en önemli ve en öncelikle görevi can ve mal kaybını önlemek. Tabi ki itfaiyeci arkadaşlarımız çok uzun yıllardır bu işi yapıyorlar deneyimliler, tecrübeliler. Edirne’de her yıl yüzlerce yangına müdahale ediyorlar. Bu yangınlarda ilk önceliğimiz bir can kaybı olmaması. Canla ilgili bir problem, bir sıkıntı yoksa diğer önceliğimizde yangının etrafa sıçramadan söndürülmesini sağlamak. Tabi bu aşamada itfaiyecilerin güvenliği çok önemli. Çünkü yangının ortasında bir taraftan da kendi canlarını korumak zorundalar. Can güvenliğinin sağlanmasına yönelik aparatların alınmasında günümüz çağdaş itfaiyeciliğin en önemli unsurları arasında, bugün Türkiye’deki 9. Belediye olarak, bu aparatları kullanmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Ürünler hakkında biraz daha detaylı bilgiler veren, Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürü Erdoğan Göbel de “Bu ekipmanlarımızdan birisi Hareketsizlik Sensörü, diğeri de bir yangın topu. Kişisel Hareketsizlik Sensörü, personelimiz 20 saniye hareketsiz kaldığında sinyal veriyor. Ve yanında çalışan diğer arkadaşlarının müdahalesini sağlıyor. Ekiplerimiz, ilk olarak kendilerini koruyabilmesi gerekiyor ki, içerdeki yaşayanlara müdahale edebilsin.   Otomatik Yangın Söndürme Topu da alevle temas ettiğinde patlayarak, 8 metreküpe kadar yangınları söndürebiliyor. Aldığımız olduğumuz bütün elbiseler, kask, başlık bile koruyor. Hepsi 450 derece ateşe dayanıklı. Sırtında alev almıyor. 4 bariyerli. Vücut direncini koruyor” ifadelerini kullandı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.