DOLAR 32,2449 0.04%
EURO 35,0025 -0.05%
ALTIN 2.430,06-0,67
BIST 10.642,09-0,33%
BITCOIN 2186684-0,75%
Edirne
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Yara ve ameliyat izlerinin tedavisi mümkün mü?”

“Yara ve ameliyat izlerinin tedavisi mümkün mü?”

ABONE OL
5 Kasım 2020 13:29
“Yara ve ameliyat izlerinin tedavisi mümkün mü?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu ile ilgili bilgiler verdi.

Özellikle cerrahi kesilerin uygulandığı işlemlerin ardından, dikişlerin alınması sonrası, dikiş yapılan bölgede iz kalması sıkça yaşanan bir sorundur. Tedavi amaçlı yapılan ameliyatlı operasyonlar sonrası bu izlerin özellikle vücudun gözle görünür kısmında olması, kişileri rahatsız etmekte ve çözüm arayışına yöneltmektedir.

Plexr plazma enerjisi ile, ameliyat olmadan, ciltte yeni bir görünüm elde etme amacıyla yapılan işlemlerin neredeyse tümü günümüzde sağlanmaktadır. Herhangi bir kesi olmadan, leke, iz,yanık  izleri tedavisinde plexr teknolojisinin bu özelliği kullanarak büyük oranda başarı sağlamaktayız.

HANGİ İZLER PLEXR İLE TEDAVİ EDİLEBİLİR ?

Neredeyse her çeşit kesi izinin tedavi edilebildiği Plexr teknolojisinde özellikle kişilerin de taleplerine bağlı olarak;

  • Sezaryen doğum izleri,tiroit operasyonları,cerrahi müdahaleler ile yapılan estetik operasyonlar,jilet, faça izleri,cam kesikleri,dikiş izleri,yanık izleri,suçiçeği izleri,kıl dönmesi operasyonları ve akne sorunları giderilebilmektedir.

AMELİYAT İZLERİNDE CERRAHİ DIŞI ÇÖZÜM

Plexr cihazı, doku sıkılaşması, çizgi ve kırışıklıkların tedavisinde kullandığımız ve tüm bu işlemleri ameliyatsız olarak gerçekleştirmemize olanak tanıyan son teknoloji bir tıbbi cihazdır.

Plexr, havada bulunan gazları iyonize ederek Plasma enerjisi ortaya çıkarır. Ortaya çıkan bu plasma enerjisi, çok küçük ölçülerle cildin sorunlu bölgelerine uygulanır ve ciltte büzüşme yaratılır. Cildin, daha sağlıklı, problemsiz olan alt tabakalarına plasma enerjisi ulaşmadığı için, ısıya sadece sorunlu bölgeler maruz kalır, böylelikle, uygulanan tedavi sırasında herhangi bir risk alınmamaktadır.

İZ TEDAVİSİNDE PLEXR AVANTAJLARI

  1. Ameliyat gerekmeden ciltte yenilenme sağlar.
  2. Kişi kısa süre içinde gündelik hayatına dönüş sağlar.
  3. Cerrahi bir işlem olmadığı için enfeksiyon riski yoktur.
  4. İzlerin büyüklüğüne göre 2. Ya da 3. Seans gerekli görülebilse de, ilk seansta gözle görülür derecede iyileşme sağlanır.
  5. Cildin sorunsuz bölgeleri ısıya maruz kalmadığı için, hiçbir riski yoktur.
  6. Ortaya çıkan ısı, nanometrik ölçülerle uygulandığı için, yanma gibi sorunlar gözlemlenmez.
  7. Etkileri kalıcıdır, sorun tekrar etmez.
  8. Anestezi gerekmez, sadece uyuşturucu kremler ile acı hissi ortadan kaldırılır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.