DOLAR 32,1919 -0.12%
EURO 34,9535 0%
ALTIN 2.430,150,50
BIST 10.703,760,25%
BITCOIN 2203089-0,77%
Edirne
24°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yargı çalışanları tek ses, tek yürek

Yargı çalışanları tek ses, tek yürek

ABONE OL
15 Şubat 2022 11:05
Yargı çalışanları tek ses, tek yürek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Yargı Çalışanları Tek Ses, Tek Yürek” sloganıyla yola çıkan Adalet-Sen Trakya Şubesi’nin 1. Olağan Kongresi geçtiğimiz Pazar günü Edirne Baro Binası’nda gerçekleşti. Genel Kurul da Genel Başkanlığı’na Edirne Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Rahşan Ateş seçildi.

Yargı çalışanlarının bağımsız sesi olarak adını duyuran ve yargı çalışanlarının kronikleşmiş sorunlarına çözüm üretmek amacıyla yola çıkan sendikanın Trakya Şubesi’nin ilk kongresi, Genel Başkan Niyaz Dülger ve yönetim kurulu, Türkiye’nin dört bir yanından gelen şube başkanları ve Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale illeri ile bağlı ilçe adliyeleri personelinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Genel Kurul açılış konuşmasında konuşan Adalet-Sen Trakya Şube Başkanı Rahşan Ateş, bunun bir ekip başarısı olduğunu vurgulayarak, tüm il-ilçe temsilcilerine teşekkür ederken, hedeflerinin Türk vatanı ve milletinin ebedi varlığını ve yüce Türk Devletinin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü esas alan, milli-manevi ve insani değerlere demokratik laik ve sosyal hukuk devletine bağlı, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda demokrasinin korunup bütün kurum ve kurallarıyla yerleşmesi ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılması yolunda dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep farkı gözetmeksizin çalışmanın toplum hayatındaki rolü ve değeri ile bu konudaki hak ve sorumluluklarını iyi bilen bir üye topluluğu meydana getirmek olduğunu ifade etti.

Ayrıca bir kadın olarak çıktığı bu yolda çok kısa zamanda şube yeter sayısına ulaştıklarını, hatta bu sayıyı iki katına çıkardıklarını söyleyen Ateş, üyelerinin yüzde kırkının kadın olduğunu, onların aktif rol üstlenmeleri halinde çok daha ileriye gideceklerine dair inancının tam olduğunu belirtti.

Genel Başkanlığı’na Edirne Adliyesi Yazı İşleri Müdürü Rahşan Ateş’in seçildiği genel kurul, yine Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale Adliyesi çalışanları olan Mehmet Emin Tunç, Özgül Mutlu, Engin İrmak, Mehmet Konmaz, Hüseyin Şen ve Mustafa Tolga Bilgin’den oluştu.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.