DOLAR 32,7917 -0.12%
EURO 35,2064 -0.03%
ALTIN 2.447,29-0,12
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 2087117-1,12%
Edirne
32°

AÇIK

03:24

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Yatırım mı cari gider mi?”

“Yatırım mı cari gider mi?”

ABONE OL
6 Kasım 2020 10:52
“Yatırım mı cari gider mi?”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne İl Genel Meclisi’nde bütçe görüşmeleri devam ederken, Başkan Mehmet Geçmiş’in “Taşeron personel maaşları yatırım değil cari giderler de gözükmesi lazım. Buna göre bakarsanız bütçemizin 13 milyon 723 bin lira parası, cari giderlerden yatırıma kaydırılmış. Bu bütçeyi denkleştirme gibi bir şey oluyor, bu doğru da değil” ifadelerini kullandı.

Edirne İl Genel Meclisi Kasım ayı oturumları devam ediyor. Meclis dün Mehmet Geçmiş başkanlığında toplandı. Mecliste bütçe görüşmeleri devam ederken Başkan Geçmiş’in bütçe görüşmelerinde yaptığı açıklamalar şaşırttı. 85 milyon lira olan 2021 yılı bütçesinin 13 milyon 723 bin lira cari gider olarak gösterilmesi gerekirken yatırım programına kaydırıldığını fark ettiğini anlatan Başkan Geçmiş şunları söyledi:

“Hizmet binası kiralama giderleri, yedek parça malzeme ve akaryakıt alımı ve taşeron işçilerin maaşlarının yatırım bütçesine kaydırılmış bu doğru değil. 85 milyon liralık bütçemizi meclis üyeleri de inceleyecek. Benim dikkatimi çeken 4 kalem var. Burada hizmet binası kiralama giderleri, bu bir yatırım mıdır cari gider midir? Yedek parça malzeme alımı giderleri, bu bir yatırım mıdır, cari gider midir? Akaryakıt yağ alımları destek hizmetleri yatırım hanesine yapılmış. Taşeron personel maaşları yatırım değil cari giderler de gözükmesi lazım. Buna göre bakarsanız bütçemizin 13 milyon 723 bin lira parası, cari giderlerden yatırıma kaydırılmış. Bu bütçeyi denkleştirme gibi bir şey oluyor, bu doğru da değil, hakkaniyet de değil. Şeffaflıkla doğruları söyleyeceğiz. Kamuoyuna da bu bilgileri doğru düzgün paylaşacağız. Onun için meclis üyelerinin taslak bütçeyi çok detaylı incelemeleri lazım. Çünkü il genel meclislerinin en önemli görevi halktan aldığı yetkiyle halka verilecek olan bütçeyi hazırlamak yetkisidir. Bu bütçeyi çok titizlikle ısrarla inceleyerek az imkanlarla geniş hizmet edelim”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.