DOLAR 32,1814 0.08%
EURO 34,8834 -0.27%
ALTIN 2.495,36-0,30
BIST 10.872,14-0,21%
BITCOIN 2254102-1,64%
Edirne
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yeni Dekan, Shahmiri

Yeni Dekan, Shahmiri

ABONE OL
12 Ocak 2021 16:06
Yeni Dekan, Shahmiri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İletişim, tasarım ve sanat alanlarını teknolojiyle birleştiren ve çağdaş bir eğitim anlayışıyla öğrenimin devam ettiği fakülte, dinamik yapısını Bayrak Shahmiri’nin yönetimiyle devam ettirecek.

Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin yeni dekanı, Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri oldu. 2017–2018 eğitim-öğretim yılında akademik yaşama başlayan Sanat ve Tasarım Fakültesi, dinamik yapısını Bayrak Shahmiri’nin yönetimi ile devam ettirecek. İletişim, tasarım ve sanat alanlarını teknolojiyle birleştiren, kuram ve uygulamanın iç içe geçtiği, çağdaş bir eğitim anlayışıyla sekiz bölümde öğrenimin devam ettiği fakültede yaşadığımız çağın gereksinimlerine cevap verecek yeterliklerin öğrencilere kazandırılması öncelikli amaç olacak.

BAŞARILI BİR AKADEMİK KARİYER

Fakültenin yeni dekanı Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri, bugüne kadar birçok sergi açan çağdaş Türk sanatçılarından biri… Sanat hayatının yanı sıra akademik kariyerini de başarıyla sürdüren Bayrak Shahmiri, 1978 yılında Almanya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 2001 yılında mezun olan Bayrak Shahmiri, 2005 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sinema ve Televizyon Programı’nda yüksek lisansını tamamladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Anasanat Dalı’ndan sanatta yeterlik (2008) ve University of Wales’den işletme alanında yüksek lisans (2011) derecelerini alan Bayrak Shahmiri çağdaş sanat üzerine yaptığı yayınların yanı sıra tipografi ve grafik tasarım alanında pek çok yayını Türkçe’ye kazandırdı.

 ÇAĞDAŞ SANATÇILARIN VE TASARIMCILARIN GELİŞİMİNE DESTEK VERECEK

Sanatçı olarak hakikat ve temsil kavramlarıyla uğraşan Prof. Dr. Bengisu Bayrak Shahmiri’nin Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Fransa, İtalya ve Almanya’da özel koleksiyonlarda yapıtları bulunuyor. Çeşitli teknik ve araçları sanatsal üretiminde kullanan Bayrak Shahmiri şimdi de Beykoz Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencilerine deneyimlerini aktaracak. Fakülte bünyesinde yer alan Çizgi Film ve Animasyon, Dijital Oyun Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Grafik Tasarım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İletişim ve Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema bölümleri öğrencilerine alanlarıyla ilgili hem akademik bilgi hem de uygulama becerisi kazandırılırken liderlik yapacak olan Bayrak Shahmiri yeni çağdaş sanatçı ve tasarımcıların eğitimleri için çabalarını sürdürecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.