DOLAR 32,1452 -0.06%
EURO 35,0229 -0.22%
ALTIN 2.424,72-0,18
BIST 10.656,96-0,18%
BITCOIN 22226140,35%
Edirne
21°

AZ BULUTLU

13:06

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Yeni eğitim yılı masaya yatırıldı

Yeni eğitim yılı masaya yatırıldı

ABONE OL
31 Ağustos 2022 10:40
Yeni eğitim yılı masaya yatırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Değerlendirme Toplantısı Vali H. Kürşat Kırbıyık Başkanlığında yapıldı. Toplantıda konuşan Vali Kırbıyık, sadece potansiyeli olan çocukları sınavlara sokarak bir yere varılamayacağını belirterek, “Genel tablomuzu görmek zorundayız. Yetiştirme kurslarından tutun diğer başarıyı arttıracak programlar yapmalıyız” dedi.

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımlarıyla 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda yeni dönem Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi kapsamında yapılacaklar, Edirne 2023 Eğitim Vizyonu Projeleri,  Devam- Devamsızlık, okul terki ve disiplin suçlarının önlenmesi, MESEM Programı bulunan okullara öğrenci kayıtları,  TÜBİTAK Patent Faydalı Model ve Ulusal ve Uluslararası Proje Çalışmaları, Mesleki ve Teknik Eğitimin yaygınlaştırılması ve eğitim ortamlarının güçlendirilmesi, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi, Enerji tasarrufu, ücretsiz ders kitapları ve köy yaşam merkezleri ile ilgili yapılan çalışmalar görüşüldü.

Vali Kırbıyık toplantıda yaptığı konuşmada; “İlimizin kendine özgü bazı dezavantajları var.  Özellikle roman vatandaşlarımızın çocuklarının okullara devamsızlık sorunu var. Yeni eğitim öğretim yılı içerisinde sizlerden beklentimiz devamsızlıklara yönelik faaliyetlere bıkmadan usanmadan devam etmenizdir. Eğitimle alakalı olarak Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığı, aile destek programı başlattı. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarından yardım alan vatandaşlarımıza merkezden kaynak aktarılacak, bu da bize avantaj sağlayacak. Sosyal Yardımlaşma Vakıflarının kaynaklarını eğitim amaçlı harcayabileceğiz, bu imkânı iyi değerlendirmemiz gerekmektedir.  Eğitim öğretim dediğimizde dersler aklımıza gelmemelidir, bu eğitimlerin yanında temel insani eğitimleri de vermemiz gerekiyor.  İkinci boyut ise akademik başarıdır, her ilçemizin, bir hedefi olmalı ve bu hedef doğrultusunda çalışmalıyız.  Sadece potansiyeli olan çocukları sınavlara sokarak bir yere varamayız, genel tablomuzu görmek zorundayız. Yetiştirme kurslarından tutun diğer başarıyı arttıracak programlar yapmalıyız.  Hem öğretmen hem öğrenci boyutunda motivasyonu arttırmak gerekmektedir.  Tüm idareci ve öğretmenlerimizden bu yıl özel bir gayret bekliyoruz. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Vali Kırbıyık, toplantıdan sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Meriç Sosyal tesislerini dolaşarak verdikleri hizmetler hakkında bilgiler aldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.