3.9 C
Edirne
09:04 - 2 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Yetim çocukların sayısında artış

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü Yüksek İslam Şurası Sosyal Hizmetler Komisyonu, 5 Şubat 2020 çarşamba günü Sofya’da yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıda 2020’den itibaren Başmüftülük tarafından desteklenen yetim çocuk sayısının 292’den 343’e yükseleceği açıklandı.

Toplantıda Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanlığı görevini de yürüten Sosyal Faaliyetlerden Sorumlu Başmüftü Yardımcısı Birali Mümün Birali ve komisyon üyeleri olan Sofya, Blagoevgrad (Yukarı Cuma), Smolyan (Paşmaklı), Şumnu ve Sliven (İslimye) bölge müftüleri, Eğitim Dairesi’nde uzman olarak görev yapan Nazmiye Kulova ve Sosyal Hizmetler Dairesi’nde uzman olarak görev yapan Cafer İsov hazır bulundular.

Komisyon, 2019’da yapılan son toplantıda verilen ödevlerin uygulanıp uygulanmadığı kontrol etti. Toplantıda geçen yıl düzenlenen Yetimler Haftası kapsamında gerçekleştirilen yardım kampanyasının sonuçları analiz edildi.

Toplantının gündem maddeleri arasında bir kereliğine mahsus olarak destek verilmesine ilişkin dilekçelerin değerlendirilmesi de yer aldı. Ülkede üç müftülüğün hizmet bölgelerinde bulunan yerleşim yerlerinde ikamet eden toplam 4 kişiye bir kereye mahsus olarak 300 000 leva miktarında destek verilmesi kararı alındı. Ülkede destek verilen yetim çocukların listesi güncellendi ve nihayetinde toplam sayısı 50 çocuk yükseltildi. Toplantıda ayrıca bu yılki Ramazan ayı için yapılacak hazırlıklar ve Başmüftülük tarafından yürütülecek sosyal faaliyetlerle ilgili başka konular da ele alındı.

Gelecek Sosyal Hizmetler Komisyonu toplantısı 11 Mart 2020 tarihinde yapılacak.

(http://kircaalihaber.com/)

Diğer Haberler

Gümülcine – Selanik arası günlük seferler bire iniyor

Son Haber

Bulgaristan’da çiftçilerin kontrol noktası geçişleri belge karşılığı olacak

Son Haber

Makedonya Milli Güvenlik Konseyi’nde koronavirüs salgını ele aldı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla