22.3 C
Edirne
20:08 - 6 Haziran 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

Yunanistan’da 77 yeni koronavirüs vakası açıklandı

Yunanistan’da son 24 saat içerisinde koronavirüsle ilgili yaşanan gelişmeler hakkında halka bilgi veren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sotiris Tsiodras, bugün 77 yeni vaka açıkladı.

Yunanistan genelinde 77 yeni koronavirüs vakası  görüldüğünü belirten Tsiodras, toplamda vaka sayısının 1832’ye ulaştığını açıkladı. Şimdiye kadar toplam 28.584 koronavirüs testi yapıldığını söyledi.

Farklı yerlerde 90 hastanın yoğun bakım ünitelerine bağlı olarak tedavileri devam ediyor. Bunların yaş ortalaması 66’dır. 19’u yani %21’i bayan hasta  diğerleri erkektir. %72’sinde farklı hastalık vardı ve yaş ortalaması 70 ve üzeriydir.

Son 24 saatte 10 hastanın koronavirüsü yenip hastanelerden taburcu olurken, 2 hastanın daha yaşamını yitirdiği açıklandı. Yunanistan’da ölenlerin sayısı 81’e yükseldi. Yaşamını yitiren hastalardan 23’ü bayan diğerleri erkekti.

Ölenlerin yaş ortalaması 74’tü ve %88’inde farklı hastalıklar bulunuyordu ve yaş ortalaması 70 ve üzeriydi.

http://milletgazetesi.gr

 

 

Diğer Haberler

Kosova da, ortalama maaş 602 Avro

Lütfü Karakaş

Azınlık derneklerine bir red daha!

Lütfü Karakaş

Bulgar Ulusal Turizm Konseyi: Sıra dışı bir sezona hazırız

Lütfü Karakaş

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla