Zimmet soruşturmasının sürdüğü ETUS’ta bıçaklı kavga: 4 yaralı

29.03.2020 16:35

Zimmet soruşturmasının sürdüğü ETUS’ta bıçaklı kavga: 4 yaralı

Edirne’de kent içi toplu ulaşımın sağlandığı Edirne Toplu Ulaşım Sistemi’nde (ETUS) Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişlerinin yaptığı incelemede 16 milyon 631 bin liranın kayıtlara geçmediğini belirlediği olayın soruşturmasında adı geçen Y.K. ve D.B. ile yanlarındaki M.N., midibüs şoförü E.P.’yi darbetti. E.P. ise kendisini döven 3 kişiyi bıçakla yaraladı. Olayın ardından E.P. teslim olurdu. ETUS Başkanı H.G., yöneticiler Y.K. ve D.B. ile M.N. ve darp edilen E.P. hakkında adli soruşturma başlatıldı.

Edirne’de, kent içi topu ulaşımın sağlandığı ETUS’un, kent kartı bulunmayan yolcuların nakit ödeme yaptığı kumbaralarda biriken paraların kayda geçirilmediği yönünde ortakların bir bölümü Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine savcılık tarafından görevlendirilen Hazine ve Maliye Bakanlığı müfettişleri, 16 milyon 631 bin 654 liranın kayıtlara geçmediğini ve ortakların bilgisine sunulmadığını belirledi. Bu rapor üzerine, Cumhuriyet Başsavcılığı’nca görevlendirilen bilirkişi heyetinin ek raporunda, nakit binişlerden kaynaklanan paranın, muhasebe ve hesaplarına yansımayan gelirler olduğu yönünde rapor yazdı. Bu gelişmeler üzerine, ETUS Başkanı H.G. ise iddiaların asılsız olduğunu, söz konusu paraların ortaklara ödendiğini açıklayıp, “Zimmet, vurgun, hırsızlık ithamlarını kabul etmiyoruz, edemeyiz de” dedi.

Devam eden soruşturmada adı geçen ETUS Başkanı H.G., Y.K. ve D.B. ile M.N., perşembe günü akşam saatlerinde kavgaya karıştı. ETUS sisteminde ortak olan E.P., aracıyla Edirne’de görevlendirilen Özel Harekat polislerini Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi’ndeki Selimiye Öğrenci Yurdu’na bıraktı. E.P., servis aracını yerleşkede bırakarak, özel aracıyla evine dönmek üzere yola çıktı. E.P.’nin otomobilinin önü, yerleşkedeki Edirne Hasan Rıza Güzel Sanatlar Lisesi önüne geldiğinde içerisinde 4 kişinin bulunduğu bir araç tarafından kesildi. Araçtan inen ETUS yöneticileri M.N., Y.K. ve D.B., ortaklardan E.P.’ye, borcunun bulunduğunu ödememesi durumunda senedi avukata vereceklerini söyledi. Grup, E.P.’ye önce tehdit ve hakarette bulundu, ardından da darbetmeye başladı. E.P., bu sırada otomobilinde sağ koltukta bulunan meyve bıçağını alarak, M.N., Y.K. ve D.B.’yi yaraladı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan 3 kişi, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. E.P. ise emniyete giderek teslim oldu, diğer şüphelilerin geldiği aracı kullanan ETUS Başkanı H.G. de yakalanarak, gözaltına aldı.
Polisteki sorgusunun ardından H.G. serbest bırakıldı. E.P. ise sevk edildiği Sulh Ceza Mahkemesi’nde adli kontrol şartıyla serbest kalırken, diğer şüphelilerin hastanedeki tedavileri sürüyor.

HABER MERKEZİ

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler