Zübeyde Hanım anıldı

15.01.2021 11:29

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 98’inci yılında Edirne’de CHP İl Kadın Kolları tarafından anıldı.  

Zübeyde Hanım anıldı

Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım, vefatının 98’inci yılında Edirne’de CHP İl Kadın Kolları tarafından anıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın, vefatının 98’inci yılı nedeniyle CHP Edirne Kadın Kolları tarafından bir program düzenlendi. Program kapsamında Talaşpaşa Asfaltında bulunan Zübeyde Hanım anıtı ziyaret edildi. Ziyarete Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da katıldı. Anıta çelenk sunuldu ve çiçek bırakıldı. Burada bir konuşma yapan CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu şunları söyledi;

“Onun yetiştirdiği evlat, kazandığı zaferlerle ulusumuzun kurtarıcısı ve ışığı olmuştur. Ve bu ışık bizleri sonsuza kadar aydınlatacaktır. Bizler bir kez daha Zübeyde annemizin huzurunda Cumhuriyet’in değerleri ile yetişen, tarafsız, vicdan ve adalet sahibi nesiller yetiştireceğimize, emanetimiz olan bu değerlere dil uzatan karanlık ve yobaz zihniyetle sonuna kadar mücadele ederek ömrümüzün yettiği sürece de çağdaş, demokratik, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir Türkiye için çalışmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimize söz veriyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı hatırlamak kadını, anneyi, Cumhuriyeti ve değerlerini bir kez daha anmak, savunmak ve korumak demektir. Zübeyde Hanım’ın şahsında tüm annelerimizi bir kez daha hatırlıyor ve annelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz. Böyle bir anneye kucak açmaktan sonsuz istirahatinde onu kalbimizin en değerli kösesinde taşımaktan onur duyuyoruz. Türk milletlinin Başkomutanı Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın şahsında tüm ebediyete intikal eden kadınlarımızı bir kez daha rahmetle anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhun şad olsun Zübeyde Anne”

Buradaki törenin sonlanmasının ardından Saraçlar Caddesine geçildi ve vatandaşlara helva ikramında bulunuldu.

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler