DOLAR 32,8248 0.04%
EURO 35,2439 -0.18%
ALTIN 2.451,13-1,53
BIST 10.771,360,29%
BITCOIN 21100760,85%
Edirne
28°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Genel Sekreter Kuday oldu

Genel Sekreter Kuday oldu

ABONE OL
16 Nisan 2021 18:47
Genel Sekreter Kuday oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak Arif Kuday’ı görevlendirildiğini açıkladı.

Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ziya Gökerküçük, yaptığı açıklamada, “Kent Konseyleri mevzuatı gereği seçimli genel kurul sonrasında Belediye’den Genel Sekreter talebi yapılır. 25 Mayıs 2019 seçimli Genel Kurul sonrasında yapılan yazışmalar ile Belediyemiz Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak Arif Kuday’ı görevlendirmiştir” dedi.

Yürütme Kurulunun yaptığı toplantıda, görevlendirilen Arif Kuday’ın Genel Sekreterlik görevini oybirliği ile kabul etmiş ve Belediye Başkanlığına bildirildiğini belirten Gökerküçük, şunları söyledi;

“Arif Kuday bilindiği gibi kentimizin aktif bireylerindendir. EKK Genel Sekreteri olarak göreve başlayan Kuday; Edirne Belediyesinde başladığı iş hayatında; işyeri temsilciliği ile sendikal mücadeleye başlamıştır. DİSK Genel İş Sendikası Trakya Şube Başkanlığı, DİSK Trakya Bölge Sorumluluğu görevlerinde bulunmuştur. Edirne Kent Konseyi Yürütme Kurulunda da iki dönem görev yapan Arif Kuday geçmişte bir dönem Belediye Meclis üyeliği de yapmıştır.

Edirne Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak görevlendirilen Arif Kuday, mevzuat gereği; Kent Konseyinin görevlerini yapmasını ve Meclis, Çalışma Grupları ve diğer kurumlar ile arasındaki ilişkileri koordine ederek uyumlu çalışmalarını sağlayacaktır. Belediye Başkanı tarafından atanan Genel Sekreter Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kuruluna karşı sorumluluk taşır” dedi.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.