3.1 C
Edirne
02:32 - 18 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

2 bin 292 yabancı hastaya hizmet verildi

İl Genel Meclisi Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, Edirne’de bulunan özel ve kamu hastanelerinde 2019 yılı içerisinde toplamda 2 bin 292 yabancı uyruklu hastaya hizmet verildiğini söyledi.

Edirne İl Genel Meclisi, Mehmet Geçmiş başkanlığında Şubat ayı son oturumu gerçekleştirildi. Farklı konularda komisyon raporları okunup karara bağlandı.

Sağlık Turizmi hakkında, Turizm Komisyon Raporunu okuyan, Komisyon Başkanı CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Çiğdem Gegeoğlu, “Hastanemizde 6 dilde hizmet verecek tercümanlık ekibi bulunmaktadır. Yine 9 dilde barkovizyonlardan hastanemize gelenlere tanıtım duyurusu yapacak sunumlar ve doktorlarımızın yabancı dilde özgeçmişleri hakkında bilgiler mevcuttur. Edirne’de bulunan özel ve kamu hastanelerinde 2019 yılı içerisinde toplam 2 bin 292 yabancı uyruklu hastaya hizmet verilmiştir. Bunların bin 490’ı sağlık turizmi kapsamında olup 802’si de turist sağlığı kapsamındadır. Edirne’de sağlık turizmi için önemli ve güzel adımlar atılıyor.” Ropor oy birliğiyle kabul edildi.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Pehlivanların güreş kıyafeti günlük giysilere ilham oluyor

Son Haber

“Uluslararası Öğrenci Kariyer Akademisi” başladı

Son Haber

Kapıkule’den 7 milyon yolcu geçti

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla