DOLAR 33,0086 0.31%
EURO 35,4555 0.23%
ALTIN 2.474,660,23
BIST 10.650,36-1,09%
BITCOIN 20153540.34614%
Edirne
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Akdeniz Viyolonsel Sınıfları buluştu

Akdeniz Viyolonsel Sınıfları buluştu

ABONE OL
25 Temmuz 2019 10:22
Akdeniz Viyolonsel Sınıfları buluştu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin ilk viyolonsel çalıştayı olan “4. Akdeniz Viyolonsel Sınıfları Buluşmaları” 15-20 Temmuz 2019 tarihleri arasında Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Yunanistan-Korfu İonian Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, İspanya-Madrid Adolfo Salazar Konservatuvarı ve İtalya-Parma Arrigo Boito Konservatuarı’ndan sonra Ülkemizde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, ülkemize uzun yıllar boyunca büyük hizmetlerde bulunmuş pedagog ve performans sanatçısı emekli Profesör Reşit Erzin adına, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat, Eğitim ve Gösteri Merkezi’nde “Onur Gecesi” düzenlendi.

Gecede, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Konservatuvar Müdürü Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Musa Eren İşkodralı ve Mediterranean Network for Music Genel Koordinatörü Prof. Jiannis Toulis’in açılış konuşmalarının ardından günün anısına Prof. Reşit Erzin’e plaket takdim edildi.

Törenin ardından gerçekleşen unutulmaz konserde Dr. Öğr. Üyesi Musa Eren İşkodralı ve Doç. Ayça Aytuğ, dinleyicilere büyüleyici bir “Viyolonsel & Piyano Resitali” sunarken, konser öncesinde Öğr. Gör. Nilgün İşcan’ın eserlerle ilgili anlatımları dinleyiciler tarafından beğeni topladı. Konser, Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Viyolonsel Topluluğu’nun müzik dinletisi ve Prof. Jiannis Toulis, Prof. José Enrique Bouché, Dr. Öğr. Üyesi Musa Eren İşkodralı ile Doç. Başak Han’ın üç viyolonsel ve piyano için yazılmış olan D. Popper “Requiem” adlı eserinin icrasıyla devam etti.

Haber Merkezi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.