2.2 C
Edirne
03:02 - 9 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Siyaset

Aksal’dan bakanlara ziyaretler

AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti. Milletvekili Aksal, Edirne’de devam eden karayolu, hızlı tren, Keşan Yayla Balıkçı Barınağı ve barajlara ilişkin yürütülen projeler konusunda Bakanlar ile bilgi alışverişinde bulundu.

İstanbul ve Avrupa pazarlarına yakın olmasıyla büyük avantaja sahip olan Edirne’nin, tarım ve hayvancılıktaki potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi için sürekli gayret gösteren Milletvekili Aksal, Edirne’nin bereketli topraklarının mevcut sulama imkanlarının artırılması için, hali hazırda inşaat çalışmaları devam eden Hamzadere ve Çakmak Barajı konusunda, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli ile görüştü, projelere ilişkin bilgi aldı.

Her iki baraj projesinin de Edirne’nin bereketli toprakları için hayati önem taşıdığını vurgulayan Aksal, Bakan Pakdemirli ile yaptığı görüşmenin ardından, bu yıl için Çakmak barajına 40 milyon ayrılan Hamzadere barajına 43 milyon liralık ödeneğin önümüzdeki günlerden itibaren projeye aktarılacağı bilgisini paylaştı.

Ayrıca Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Turhan’ı da makamında ziyaret eden Aksal, Edirne’de halen devam eden karayolu, hızlı tren ve balıkçı barınağına ilişkin bilgi aldı.

Aksal, Bakan Turhan’a, “Edirne Lalapaşa-Hamzabeyli Yolu, Keşan-Enez Karayolu, Edirne-Kırklareli Yol Ayrımı-Havza, TEM Edirne-Karaağaç bağlantı yolu, tarihi Uzunköprü’nün restorasyonu, Sırpsındığı Köprüsü, Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Projesi ve Edirne Keşan Yayla Balıkçı Barınağı projeleri”nin Edirne için çok önemli olduğunu aktardı.

Aksal, özellikle, Türkiye’nin Avrupa Birliğine bağlanmasını sembolize eden Halkalı-Kapıkule Hızlı Tren Demiryolu Hattı Projesi’nin kıtaları, kültürleri, medeniyetleri birbirine kavuşturacak bir proje olarak sadece Edirne’ye değil, bölgeye ve ülkemize katma değer sağlayacağını, ekonomik, sosyal, kültürel gelişmemize de büyük katkı vereceğini vurguladı.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Edirne’de “Süper Ay”

Son Haber

Yasağa uymadı, cezayı yedi!

Son Haber

Ücretsiz izne çıkarılan çalışanlara da maaş desteği

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla