Altın mı alıyoruz biber mi?

05.04.2022 10:51

Pazartesi pazarının hem tadıyla hem fiyatıyla en acı ürünü kilosu 80 lira ile yine kıl biber oldu.

Altın mı alıyoruz biber mi?

Pazartesi pazarının hem tadıyla hem fiyatıyla en acı ürünü kilosu 80 lira ile yine kıl biber oldu. Halkın diğer pazartesileri göre dün daha hareketlendirdiği pazarda fiyatlar yine ateş pahasıydı. Pazarcılar ise halden çıkış fiyatının yüksek oluşunu kendilerinin çok büyük paralar kazanmadığını söylerken, vatandaş ise artık eskisi gibi 2 kilo ver, 3 kilo ver tabirini unuttuklarını dile getirdi.

Pazar’da kıl biberin kilosunun 80 liraya ulaştığını ve altından daha çok kıl biberin yükseldiğini söyleyen vatandaşlar “Bu fiyatların çok aşağıda olması gerekiyordu. Altın mı alıyoruz biber mi?” şeklinde tepkilerini dile getirdiler.

“ALTIN MI ALIYORUZ BİBER Mİ?

Gazetemize pazardaki fiyatları eleştiren vatandaşlar, “Bu fiyatları görüyor musunuz? Ne alalım? Bir veya 2 kişilik aile zar zor alır. Ancak 4 kişi veya üzeri aileler ne yapacak? Kimi tezgaha bakıyorsunuz pazarcı etiket koymaya utanıyor. Ona da bir şey söyleyemiyoruz o da ekmek parasını çıkaracak. Sonuçta o 1 liradan alıp 20 liradan satmıyor. Şu an 15-20 liraya satılan ürünlerin 3, 4 lira olması gerekiyordu. Kıl biber olmuş 80 lira. Altın mı alıyoruz, biber mi? Bu fiyatların çok aşağıda olması gerekiyordu. Ancak ülkedeki ekonomik sıkıntı buna el vermiyor. Edirne’de de emekli, öğrenci, işçi sınıfı kalabalık aileler korkarak alışverişe çıkıyor. İnşallah düzelir” şeklide ifade ettiler.

Pazardaki sebze meyve fiyatları ise şöyle; Kabak 10 lira, pancar 7 lira, havuç 7 lira, mor lahana 10 lira, turp 7 lira, nane 5 lira, maydonoz 5 lira, domates 30 lira, mantar 30 lira, salatalık 20 lira. Patates 10 lira, file limon 5 lira, portakal 6 lira, elma 10 lira, patlıcan 20 lira, çarliston biber 27 lira, çilek 30 lira, dere otu demet 7 lira ve kıl biber 80 lira olarak tezgahta yer aldı.

 

770x60 Reklam Alanı

İlgili Haberler