12.8 C
Edirne
22:38 - 3 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Spor

Amatör spora 160 bin 500 TL destek

Edirne Belediyesi tarafından kentte faaliyet gösteren 55 spor kulübüne toplamda 160 bin 500 TL maddi yardım yapıldı.

Spor kulüplerine yardım için Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) binasında bir tören düzenlendi. Törene Edirne Belediye Başkan Vekili Selçuk Çakır, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, Edirne Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu İkinci Başkanı Emre Alp ve amatör spor kulüplerinin temsilcileri katıldı.

Burada bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Çakır, “Bugün 2020 yılının spor kulüplerine ilk yardım günüydü. Arkadaşlarımıza çeklerini verdik. Bankadan gidip nakit olarak alabilecekler. Biliyorsunuz bunu yılda iki defa bir devre arasında, bir de sezon sonunda, ya da sonraki sezonun başında veriyoruz. 2019 yılı içerisinde birinci yardım 140 bin, ikinci yardım 150 bin TL, toplamda 290 bin TL spor kulüplerimize destekte bulunmuşuz. Maddi olarak ayni yardımlar ayrıca yapılıyor.

ÖNEMLİ OLAN SPOR

Şu anda 55 spor kulübüne 160 bin 500 TL’lik bir yadım yaptık ama gerçekte 52 spor kulübümüzü burada ağırladık 157 bin TL dağıttık, diğer kulüplerimizin de evrakları tamamlanınca kendilerine bu yardım bugünmüş gibi verilecek. Önemli olan spor, sporcuların spor yapabilmelerini sağlamak, gençlerin spor yapabilmelerini sağlamak. Yarışma bunun sonraki boyutu. Yarışıp illa ki birinci olmak değil. Sporcuya antrenman yaptırabiliyorsanız, sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesi doğrultusunda en büyük şampiyonlar bunlar. Bu hizmeti yerine getirdikleri içinde kendilerini çok çok teşekkür ediyoruz. Kutsal bir iş yapıyorlar. Her kulübümüze de teşekkür ediyoruz” dedi.

ASKF İkinci başkanı Emre Alp ise “Bildiğiniz gibi her zaman yanımızda olan Edirne Belediye Başkanımız sayın Recep Gürkan tarafından 30 Mart 2019 tarihinden beri yapmış olduğu yardımların devamı olan 2019-2020 sezonuna ait 2. Dönem maddi desteği bugün gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 160 bin lira olan tutar, 24 futbol kulüplerine ve 31 spor kulüplerine olmak üzere toplam 55 spor kulüplerimize dağıtım yapılacaktır. Ayrıca şehrimizin Kıyık semtinde bitmek üzere olan Tuncaspor Tesisleri için belediye başkanımıza bir kez daha teşekkür ederiz. Bu katkılarından dolayı aramızda bulunmayan sayın Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a Edirne Amatör Spor Kulüpleri olarak yaptığı her türlü yardımlardan dolayı teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Vekili Selçuk Çakır ve Belediye Başkan Yardımcısı Hakan İşcan, amatör spor kulüplerinin temsilcilerine maddi yardım çeklerini takdim ettiler.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Polis Saraçlar Caddesi’nde ateş ölçtü

Son Haber

16 ton konsantre yüzey dezenfektanı kullanıldı

Son Haber

Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla