DOLAR 32,9070 0.25%
EURO 35,3802 0.66%
ALTIN 2.461,730,47
BIST 10.693,97-0,72%
BITCOIN 2006748-4.8898%
Edirne
32°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Amatöre 240 bin TL maddi destek

Amatöre 240 bin TL maddi destek

ABONE OL
28 Aralık 2022 16:06
Amatöre 240 bin TL maddi destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Edirne Belediyesi tarafından kentte faaliyet gösteren 54 amatör spor kulübüne 2022’nin ikinci döneminde toplamda 240 bin TL maddi destekte bulunuldu. 2014 yılından bugüne amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını ve yanlarında olmaya da devam edeceklerini belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, amatör spor kulüplerinden Edirnespor’un altyapısına futbolcu yetiştirmelerini isteyerek, “Edirnespor’un çekirdek kadrosunu, iskeletini Edirneli futbolculardan oluşturmamız gerekiyor” dedi.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, amatör spor kulüplerine 2014 yılından bu yana verdiği desteğe devam etti. Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi ve Belediye Konservatuvarı’nda amatör spor kulüpleriyle bir araya gelen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54 amatör spor kulübüne toplamda 240 bin TL maddi destekte bulunduklarını söyledi.

25 Kasım Stadyumunun artık Edirne’ye yetmediğini belirten Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Biz de uzun yıllardır arzu ediyor ama gerçekleştiremiyorduk. Vali H. Kürşat Kırbıyık’a da buradan çok teşekkür ediyorum. Stat işini çözdü. Daha önceki projede 17-20 bin kişilik bir stat söz konusuydu ama bence de Edirne’ye çok büyük. 20 bin kişilik stadı ne zaman dolduracağız. Ancak konserlerde. O yüzden 10-12 bin kişilik stat yapılacak. Kapalı yüzme havuzunun orada, yeri hazır. İnşallah seçimden önce başlar. Yeni stat yapılana kadar bizim Tuncaspor için yaptığımız ama sonradan arkadaşlarımızın altından kalkamayız diyerek, almadıkları bir tesisimiz var. O tesise 3. lig maçlarının oynanabileceği düzeyde birkaç tribün ilavesi yapacağız. Yeni şehir stadı bitene kadar Edirnespor maçlarını orada oynayacak. Orta vadede de eski Perşembe pazarının yanında 1 metrekarelik bir alana yeni Edirnespor tesisi yapmak istiyoruz. Orası da Edirnespor’un hem altyapısı hem de profesyonel lig için kalıcı bir tesis haline gelir” diye konuştu.

Edirnespor ile ilgili en büyük sıkıntının altyapının yetersiz olması olduğunu belirten Gürkan, “Bu anlamda sizlerin Edirnespor’a destek olması gerekiyor. Semt takımlarının, mahalle takımlarının bu anlamda Edirnepor’a futbolcu yetiştirmesi gerekiyor. Edirnespor’umuzun maliyetleri çok yükseldi ve şehrimiz bir sanayi şehri değil ve bu maliyetleri karşılamakta en büyük yük belediyeye kalıyor. Her yıl 20-30 futbolcu alarak bir şehrin takımını yürütmek mümkün değil. Altyapıda sizlerin desteği gerekiyor. Sizlerin futbolcu yetiştirmesi gerekiyor. Ve oradan bizim Edirnespor’un çekirdek kadrosunu, iskeletini Edirneli futbolculardan oluşturmamız gerekiyor. Bizlerin takımlarında böyle yetenekli oyuncular varsa Edirnespor’a aktarmanız gerekiyor. Gerekirse zorla kapılarını çalıp gelip bakın bu çocukları izleyin demeniz gerekiyor. Bunu yapamazsak, ileride Edirnespor, Recep Gürkan bugün var yarın yok, tekrardan amatör lige düşer. Bu yüzden hepinizin desteklerini istiyorum.” diye konuştu.

Amatör spor kulüplerinin temsilcileri de verdikleri destekten dolayı Belediye Başkanı Recep Gürkan’a teşekkür etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.