DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BIST 9.814,190,59%
BITCOIN 21739451,10%
Edirne
24°

AZ BULUTLU

04:56

İMSAK'A KALAN SÜRE

Avrasya ve Balkan Ülkeleri Tarım Gazetecileri Forumu

Avrasya ve Balkan Ülkeleri Tarım Gazetecileri Forumu

ABONE OL
13 Kasım 2019 16:33
Avrasya ve Balkan Ülkeleri Tarım Gazetecileri Forumu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) olarak, IFAJ’ın (Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu) destekleriyle 2016 yılında İzmir’de “Uluslararası Tarım Gazetecileri Basın Turu” ve 2018’de de İstanbul’da “Ortadoğu Tarım Gazetecileri Forumu”nu düzenlemiştik. Geçtiğimiz hafta içinde ise 04 – 08 Kasım tarihleri arasında Antalya’da “Avrasya ve Balkan Ülkeleri Tarım Gazetecileri Forumu”nu gerçekleştirdik. Tarımsal gazeteciliğin anlam ve uygulama örneklerini tüm boyutlarıyla ele aldığımız Forum çalışmaları süresince konuklarımız Antalya bölgesinin gelişmiş bitkisel üretim performansını da yaptığımız tesis ziyaretleri ile yakından görmüş oldular.

Ayrıca etkinlik kapsamında Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, Antalya Ticaret Borsası (ATB) Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Doğan ve Antalya Ticaret Sanayi Odası (ATSO) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Harun Öztürk’ün konuşmacı olduğu “Antalya ve Türkiye’de Tarım” konulu panelde yabancı konuklarımız ulusal ve bölgesel tarıma ilişkin en güncel bilgileri öğrenme fırsatı buldular.

ULUSLARARASI TARIM GAZETECİLİĞİ ALANINDA İLİŞKİLER GELİŞTİRİLECEK

IFAJ Başkanı Owen Roberts ve Genel Koordinatörü Hugh Maynard ile birlikte 22 ülkeden 35 meslektaşımızın katıldığı Forum çerçevesinde Avrasya ve Balkan ülkelerinde tarım ve gıda sektörüne yönelik medya faaliyetlerinde bulunan gazeteci, yazar, TV programcısı ve yayımcı – iletişimci (commnunicator) dostlarımızla yaptığımız görüşmelerde, önümüzdeki dönem için ilişkilerimizi daha çok geliştirme kararı aldık. Yanı sıra 2020 yılı içinde yeni bir uluslararası etkinlik yapma çalışmasına gireceğimiz bilgisini dostlarımızla paylaştıktan sonra, konuklarımızın, “Zaten dünyada her yıl böyle arka arkaya uluslararası toplantılar yapabilen birkaç ülke var, bunlardan biri de Türkiye,” şeklindeki değerlendirmeleri bizleri fazlasıyla mutlu etti, gerek yurt içi gerekse yurt dışı yeni projeler hazırlama konusunda bizleri daha da cesaretlendirmiş oldu.

(balkangunlugu.com)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.