5 C
Edirne
11:33 - 20 Şubat 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Balkan Haberleri

“Avro para birimini şimdiki sabit döviz kurunda kabul etmeliyiz”

Bulgaristan’ın Maliye Bakanı Vladislav Goranov, Meclis binasında gazetecilere verdiği brifingde, “Bulgaristan’ın avroyu para birimi olarak kabul etmesinin şimdiki bir euronun 1.95583 leva değerinden sabit işlem görmesi durumunda olması konusunda destek aldık ve görüş birliği var” diye kaydetti.

Bakan, koalisyon hükümetini oluşturan partilerin yöneticilerinin toplantısına Avro Bölgesi’nin bekleme odası olarak bilinen ERM II mekanizmasına katılma konusunda kaydedilen ilerleme hakkında rapor tanıtmak üzere Bulgaristan Merkez Bankası Müdürü ile birlikte davet edildiklerini bildirdi.

Goranov, ”Bulgaristan’ın Avro Bölgesi’ne katılması konusunda uzlaşma olduğu bir kez daha doğrulandı” dedi.

Meclis Bütçe Komisyonu Menda Stoyanova tarafından Meclise sunulan Bulgaristan’ın Avro Bölgesi’ne katılması ile ilgili kanun tasarısında diğer ülkelerin kararı ile BGN/EUR döviz kurunda değişiklik olmayacağına dair daha fazla garanti olup olmayacağı sorusuna Goranov, metinlerin yeniden gözden geçirilebileceğini söyledi.

Bakan, ”Bunu mesai arkadaşlarımla konuştuk. Bunun üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Bütçe Komisyonu Menda Stoyanova tarafından Meclise sunulan Bulgar levasının kuru avroya göre sabitlenmesini öngören Bulgaristan Merkez Bankası Kanunu’nda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısının yarın Bütçe Komisyonu tarafından görüşülmesi bekleniyor.

(http://kircaalihaber.com/)

 

Diğer Haberler

Daha fazla sübvansiyon verilmesini istediler

Son Haber

Irkçı vekilden suç duyurusu

Son Haber

“Helenizm (Türkiye’de) kilise ve okullarımız sayesinde ayakta duruyor”

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla