16.2 C
Edirne
21:07 - 9 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Güncel

Aynı gün iki mevsim!

Edirne’de dün öğlen saatlerine kadar 17 derecelere kadar çıkan hava sıcaklığı kentte adeta bahar havası yaşatırken, sıcak havanın ilerleyen saatlerde yerini soğuk ve yağmura bırakması vatandaşları şaşırttı.

Edirne’de dün kış mevsimi olmasın rağmen yüzünü gösteren güneş vatandaşları önce sevindirdi. Bunu fırsat bilenler hafta içi olmasın rağmen park ve bahçeleri doldurarak güneşin tadını çıkardı. Kentin en işlek caddesi olan Saraçlar Caddesinin oldukça kalabalık olduğu görülürken, okulların tatilde olmasını fırsat bilen çocuklarda park ve oyun ayanlarını doldurarak gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

Ancak öğleden sonra birden etkili olan soğuk ve peşinden gelen yağmur vatandaşı şaşırttı. Yağmura şemsiyesiz yakalanan vatandaşlar iş yerleri ve apartmanların balkon altlarını kullanarak evlerine döndü. Gün içinde hava sıcaklığı 17 dereceye kadar çıkarken birden etkili olan soğuk ve yağmurla sıcaklık 9 dereceye kadar düştü.

“HAVA DEĞİŞİMİ ŞAŞIRTTI”

Gün içinde sıcak bir hava yaşarken birden etkili olan soğuk ve yağmurla şaşırdığını anlatan Edirneli vatandaş Rafet Aksoy, “Kış mevsimi haliyle havanın soğuk olması normaldir. Ancak hava bugün (dün) oldukça sıcaktı. Güneş yüzünü iyice gösteriyordu. Ben de dışarı çıkıp biraz gezip biraz da alışveriş yapayım dedim. Ama birden hava soğudu ve yağmur başladı. Dolayısıyla gün içinde hem sıcak hem de soğuğu yaşayınca insan şaşırıyor” şeklinde konuştu.

CUMARTESİ 19 DERECEYE ÇIKACAK

Meteoroloji Müdürlüğünün verilerine göre ise kentte bugün (Perşembe) hava sıcaklığı; 12, Cuma; 14, Cumartesi günü ise 19 dereceye kadar çıkacak.

Hüsnü Sarıgül

Diğer Haberler

Gürkan Halk TV’de korona virüs tedbirlerini anlattı

Son Haber

Fransa’ya giden TIR’da binlerce tıbbi ürün ele geçirildi

Son Haber

Aksal, “Çiftçimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla