2.8 C
Edirne
06:50 - 1 Nisan 2020
Edirne Haber Son Dakika Edirne Haberleri, Güncel Haberler, En Son Haber
Bölge Haberleri

Balık satış yerleri denetlendi

Kırklareli’nde balık satışı yapan ve balık pişiren iş yerleri denetlendi.

Su ürünleri av mevsiminin devam etmesi ile birlikte tezgahlarda yer alan deniz ve tatlı su balıklarının satışa sunulduğu satış yerleri ve pişirme yerleri Belediye Zabıta Müdürlüğü ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlendi.

İşletmelerin kayıt ve onay belgeleri, satışa sunulan balıkların özellikle boy limitleri açısından belirlenen aralıklarda yer alması ve satış yerlerinin gıda güvenliği riski oluşturulma durumuna bakıldı.

Denetimlerde iş yeri  sahiplerine,  su ürünleri mevzuatına aykırı  balık satışı yapılmaması, hijyen kuralları, çevre temizliği ve cezai işlemler konusunda  bilgilendirme de yapıldı.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, tüm gıda işletmelerinde olduğu gibi özellikle bu mevsimlerde halkın taze ve kaliteli su ürünleri tüketmelerini sağlamak için bu alandaki denetimleri sıklaştırdıklarını söyledi.

Haber Merkezi

Diğer Haberler

Tekirdağ DKKY Birliği, üyelerinin ağıllarını ilaçlıyor

Son Haber

Tekirdağ’da koronavirüsle mücadele çalışmaları sürüyor

Son Haber

Kırklareli Valisinin korona testi pozitif çıktı

Son Haber

Yorum Yaz

* Web sitesine giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Bu sitede COOKIE'ler kullanılmaktadır. Devam ederek bunu kabul ettiğinizi belirtmiş oluyorsunuz. Kabul Et daha fazla